Stránky o klubu NHL

Článek 9.11. Spící Medvědi se probudili D. Brunclík, R. Štolpa

Boston - Dallas 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Ron Tugnutt se v brance snažil seč mohl, ale na s chutí hrající domácí střelce byl krátký, autor AP Photo

Záp. 03/04:   15.10. 0:2    8.11. 1:4

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Boston

Boston doma v letošní sezóně ještě nevyhrál. Ve čtyřech zápasech jednou prohrál, dvakrát remizoval a jednou prohrál v prodloužení. Na pátý pokus se Medvědům podařilo získat body oba dva.

Zranění si vynutily změny v sestavě Hvězd. Nenastoupil Richard Matvichuk a Teppo Numminen, které nahradil veterán Don Sweeney a mladík Trevor Daley. Don Sweeney nastoupil vůbec poprvé ve svojí kariéře v Bostonské hale v jiném než domácím dresu. Celkem za Boston odehrál osmnáct sezón. V brance navíc vystřídal nevýrazného Turca náhradník Run Tugnutt.

Do vedení šli hosté z Dallasu. Mike Modano v páté minutě střílel a Steve Ott nahrával. Z jejich strany to ovšem bylo, co se střelecké potence týče, úplně všechno. To domácí rozpoutali před Tugnuttem hotový uragán. Na jeho svatyni vyslali celkem sedmnátc střel. Výsledek se dostavil v polovině osmnácté minuty, když srovnal na 1:1 Michal Grošek. Za nerozhodného stavu pak odešla obě mužstva do šaten.

"Bez ohledu na kluziště na kterém hrajeme, jestliže předvedeme to
co opravdu umíme, máme vždy šanci zvítězit. "

trenér Mike Sullivan

Ve třetině druhé domáci notně ve střelecké aktivitě polevili, zato notně svoje pokusy zpřesnili a výsledkem bylo tříbrankové vedení.

V páté minutě vstřelil vítezný gól zápasu Travis Green. V minutě desáté zvyšoval na rozdíl dvou branek Sergej Samsonov a tříbrankový náskok zařídil domácím Glen Murray.

Dallas sice v prostření části hry domácí přestřílel, ale Andrew Raycroft všechny pokusy Dallasu zneškodnil.

"Dnes večer jsme odehráli velký zápas. Musíme v takovýchto výkonech pokračovat."
Andrew Raycroft

Třetí třetina již změnu na ukazateli skóre nepřinesla a tak Boston s přehledem porazil Dallas 4:1

"Náš dnešní výkon byl ubohý, domácím jsme se ani nepřiblížili. "