, autor AP

Záp. 03/04:   13.10. 3:4

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Buffalo

Buffalo po dvou nevydařených zápasech konečně zabralo, vstřelilo nějaký ten gól a když k tomu přidal výborný výkon gólman Martin Biron, odjížděly Hvězdy do Texasu z prázdnou.

V 5. minutě úvodní třetiny otevřel skóre zápasu Aleš Kotalík. Neuplynulo ani půl minuty a vedení domácích hokejistů bylo dvougólové. To vyrobil v rozehrávce hrubici Sergej Zubov a jeho chybu trestal Taylor Pyatt.

Ani Dallasu netrvalo nijak dlouho, než se poprvé prosadil. Hvězdy vrátil do zápasu v pohodě hrající Stu Barnes, který ještě na jaře nastupoval v Buffalu jako domácí.

Sabers ve druhé třetině pokračovali ve výborném výkonu a postupně přidávali i branky.

V 11. minutě zvýšil na 3:1 Daniel Briere, když mu přihrával Miro Šatan. O pět minut později si oba úspěšnou spolupráci zopakovali v obráceném gardu a bylo to 4:1.

Trenér Dave Tippett se snažil vystřídáním Marty Turca dát týmu nový impuls. Navíc nechal na lavici náhradníků Mika Modana a Sergeje Zubova s jejich výkony nebyl spokojen a Hvězdy se dokázaly i bez nich vrátit do zápasu.

"Hráli jsme mizerně a nezasloužili jsme si nastoupit na led."
Mike Modano

Ve třetí třetině se totiž nejprve trefil Stephane Robidas, a v 11. minutě snižoval na rozdíl jediné branky Philippe Boucher. I když ještě zbývalo do konce hrací doby dost času, Dallas již nedokázal srovnat.

"Je to velké vítězství proti týmu, který je tak silný."