Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 6.3. Marty Turco je blízko k překonání rekordu  Kamil Šamulák

O jeden však s největší pravděpodobností přijde.

Marty Turco

Brankář Stars Marty Turco se letos opět může zapsat do historických tabulek NHL.

Jak však sám říká, nechává ho to klidným.

Dallaský fantom mezi tyčemi může letos překonat ligový rekord modrokabátníka Marca Denise, který v minulé sezóně během základní části NHL strávil v brance 4 511 minut. Zároveň však může přijít o svůj primát z minulé sezóny, kdy během základní části dosáhl průměru 1,72 branek na zápas, což byl nejlepší výkon dosažený od roku 1940. Velmi blízko překonání těchto čísel je totiž Miikka Kiprusoff z Calgary.

"Tyhle rekordy pro mě nejsou důležité. Soustředím se, podobně jako ostatní hráči v našem týmu, především na to, abychom dosáhli úspěchu jako celek. Mým úkolem je pomoci týmu vyhrávat, nikoli honit se za individuálními poctami."
Marty Turco, brankář Stars

Marc Denis odchytal loni celkem 4 511 minut. Turcovi schází nyní k vyrovnání tohohle rekordu přesně 822 minut. Úkol to není nereálný, vždyť Stars před sebou mají ještě 17 zápasů. To znamená minimálně 1 020 minut.

Turcovi tak stačí odchytat 14 zápasů (nesmí však být střídán) a Denisův rekord pokoří. To by neměl být problém. Vždyť v probíhající sezóně vynechal pouhopouhá tři utkání. Naději na překonání Denisova rekordu má i Martin Brouder z New Jersey, který letos odchytal už 3 588 minut.

Velmi pravděpodně však Turco příjde o rekord, který ustanovil v minulé sezóně (průměr 1,72 branek na zápas během základní části). Kiprusoff se letos drží na průměru 1,53 branek na zápas a přestože zatím odchytal jenom 24 utkání, což by na zápis do historických análů nestačilo (aby se výkon počítal, musí brankář nastoupit minimálně k pětadvaceti utkáním v sezóně), nedá se předpokládat, že by už letos nenastoupil nebo že by si mohl průměr výrazně zhoršit.

Ve středečním utkání, ve kterém Stars hostí na svém ledě Columbus Blue Jackets, Turco nenastoupil a nenavýšil tak počet odchytaných minut. Dle slov trenéra Hvězd Dava Tippetta je důležité dát šanci rozchytat se Ronu Tugnuttovi, aby mohli Stars v playoff disponovat dvěma kvalitními gólmany.

Mnohem pravděpodobnější však může být, že Tippett chtěl dát Turcovi pauzu před náročnými duely, které Stars v nejbližší době čekají. Už včera Stars nastoupili proti Calgary a v dalším zápase přivítají na svém ledě divizního lídra - San José Sharks.

"Marty toho letos odchytal opravdu dost. Zkraje sezóny se mu moc nedařilo, my jsme ho však chtěli podržet, chtěli jsme, aby se dostal do rytmu a proto jsme ho na led posílali tak často. Teď je však ten nejvyšší čas, dát mu šanci na chvíli si vydechnout."
Dave Tippett, trenér Stars

Nejlepší výkony v počtu minut odchytaných brankářem behěm základní části

Gólman Tým Sezóna Počet odchytaných minut
Marc Denis Columbus Blue Jackets 2002/03 4 511
Martin Brodeur New Jersey Devils 1995/96 4 434
Arturs Irbe San Jose Sharks 1993-1994 4 412
Arturs Irbe Carolina Hurricanes 2000/01 4 406
Martin Brodeur New Jersey Devils 2002/03 4 374

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 288489


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist