Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 24.2. Vysedávání na lavičce není nic pro Erskina  Kamil Šamulák

John Erskine

Obránce Hvězd John Erskine připouští, že vysedávání na lavici náhradníků už má dost.

"Určitě bych raději hrál. Není však moc cest, jak to ovlivnit. Teď, když se týmu tak daří, nemají třenéři důvod do sestavy zasahovat."
John Erskine, obránce Stars

Před začátkem sezóny to vypadalo, že místo v elitní šestici obránců má Erskine jisté. Alespoň tak se vyjadřoval jak trenér Dave Tippett, tak i generální manažer Doug Armstrong. Ale zranění a výpadky formy zapříčinily, že Erskine z elitní šestky vypadl. A nevypadá to, že by se do ní mohl ještě v letošní sezóně opět vtlačit.

"Zpočátku jsme se hodně trápili a tak jsme postupně začali na led posílat zkušenější hráče, abychom daný stav věcí obrátili. Erskine je slibným talentovaným hokejistou a my stále věříme, že někdy v blízké budoucnosti se stane kmenovým hráčem naší sestavy."
Rick Wilson, asistent hlavního trenéra Stars

Pro Erskina začala sezóna hodně slibně, z prvních 32 zápasů týmu nastoupil ke třiceti. Na kontě však měl pouze jednu nahrávku a v bodování +/- devět záporných bodů, průměrně trávil na ledě bezmála dvanáct minut. V polovině sezóny však ze sestavy vypadl, trenéři začali sázet více na zkušenost a místo něj tak začal pravidelně nastupovat veterán Don Sweeney.

Po Vánocích se Erskine navíc zranil a několik týdnů byl s vymknutým kotníkem mimo hru. Od 17. prosince se objevil v dresu Stars jen ve dvou utkáních.

Wilson s Tippettem však stále věří, že se třiadvacetiletý John Erskine může stát hráčem pro NHL. Oceňují především jeho urostlou postavu (188 cm, 98 kg), tvrdost a dobrou střelu od modré čáry. A přestože zatím není schopen vyhnout se produkování chyb v obraně, Stars v něm stále vidí hráče s výrazným potenciálem.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 292933


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist