Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 30.1. Podrobněji k All Stars Game  Kamil Šamulák

Stars mají v zahajovací pětce Západní konference tři hráče

Žádný fanoušek v Minnesotě vám nikdy neřekne nic pěkného o jakémkoli hráči Dallas Stars.

Koneckonců poté, co Hvězdy opustily v roce 1993 Minnesotu a přestěhovaly se na jih do Texasu, měly ještě tu drzost vyhrát pro své nové fanoušky několik divizních titulů, dvakrát dosáhnout na titul Západní konference a jednou ukořistit trofej nejcennější - totiž Stanley Cup.

A teď si představte, jestli můžete, jak se budou cítit minnesotští, když budou muset povzbuzovat tři dallaské hráče v zahajovací pětce Západní konference na letošním All-Stars, konaném právě v Minnesotě?

Protože to je přesně to, co budou muset udělat, když budou chtít v zápase povzbudit domácí tým Západní konference.

Střední útočník Mike Modano, pravé křídlo Bill Guerin a brankář Marty Turco byli hlasy všech hokejových fanoušků nominováni do zahajovací pětky Západní konference. Stejné trio hráčů Stars se účastnilo i minuloročního zápasu všech hvězd na Floridě, když Guerin a Modano i loni dostali na svých postech od fanoušků nejvíc hlasů a Turco byl přidán na soupisku jako jeden z brankářských náhradníků.

Tentokrát budou před vhozením úvodního buly všichni tři stát na ledě a poslouchat kanadskou a americkou hymnu. Potom všichni tři společně dostanou první šanci předvést se v utkání, kterého se účastní největší hokejové hvězdy.

"Je to pro ně skutečně velká pocta. Jsou to jedni z nejlepších hráčů ligy a pro naši organizaci je to velká čest, mít v takovém utkání tři zástupce."
Dave Tippett, trenér Stars

Vancouverský Todd Bertuzzi bude hrát po Guerinově boku, který si vybojoval již třetí účast v Utkání hvězd, podruhé v zahajovací pětce. Bertuzzi společně se svým spoluhráčem Markusem Naslundem ještě na začátku posledního týdne hlasování na svých postech vedli, ale Naslunda nakonec ze zahajovací pětky vystrnadil mohutným finišem právě Guerin.

Guerin končil hlasování s 86 657 hlasy a o 4 035 hlasů tak předčil Naslunda.

"Jsem nadšený tím, že jsem byl vybrán do zahajovací pětky. To vám ukáže, že fanoušci za vámi stojí."
Bill Guerin, pravé křídlo Stars

Je to tedy již podruhé, kdy dallasští fanoušci dopomohli svými hlasy ke Guerinově účasti v All-Stars Game. Oni ho prostě milují sledovat při hře.

"Ukázali to tou nejkrásnější cestou, to je jisté. Od chvíle, kdy jsem do týmu přišel, se ke mně fanoušci chovají skvěle. Dallas má opravdu jedny z nejlepších fanoušků v lize.
Byl jsem překvapený. Opravdu překvapený. Počítal jsem s tím, že na křídlech vyhrají Bertuzzi s Naslundem. Nikdy jsem si nemyslel, že by to mohlo dopadnout takhle."

Bill Guerin, pravé křídlo Stars

Modano, který se bude utkání hvězd účastnit již pošesté, se stejně jako Guerin do zahajovací sestavy dostal již podruhé. Naposledy se mu to povedlo loni.

Letos Modano obdržel 86 119 hlasů a na hlavu tak porazil v pořadí druhého Petera Forsberga, který dostal o 18 234 hlasů méně.

Modano, který souhlasí s tvrzením, že letošní sezóna nepatří k jeho nejlepším, nachází kus ironie v tom, že byl do základní sestavy zvolen právě letos a ne v minulých sezónách, kdy přestože patřil k nejlepším středním útočníkům v lize, byl často přehlížen.

"Již několikrát jsem si myslel, že by to mohlo vyjít, ale nakonec to nevyšlo. Minulé sezóny to však bylo o něco těžší, protože management nevěřil
v cílenou podporu hráčů pro All-Stars Game. Ale v posledních dvou, třech letech lidé v Public Relation myšlení vedení změnili a my jsme mohli cítit jejich podporu. Opravdu přiměli spoustu lidí v Dallasu k tomu, aby hlasovali."

Mike Modano, kapitán Stars

Ve své teprve čtvrté sezóně mezi tyčemi NHL a druhé v pozici prvního gólmana, si Turco vybojoval již druhou účast v Utkání hvězd, poprvé v zahajovací sestavě.

Celkem pro něj hlasovalo 79 305 fanoušků a o 20 227 hlasů tak předstihl druhého v pořadí, Dana Cloutiera z Vancouveru.

"Minulou sezónu bylo všechno fajn, dařilo se nám. Letos je to trochu jiné. Je to pro hráče to nejvyšší ocenění, protože o zahajovací sestavě rozhodují fanoušci. A skutečně vás velmi potěší, když se můžete opřít o tak mohutnou podporu."
Marty Turco, brankář Stars

Na stránkách dallaského webu si může každý přečíst děkovný dopis prezidenta Stars Jima Litese všem dallaským fanouškům, kteří letos hlasovali.

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com
šipka Počet shlédnutí článku: 288484


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist