Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 16.1. Stars pokračují v urputné defenzívě  Kamil Šamulák

Ofenzíva je v krizi, proto se tým zaměřuje na to, aby inkasoval co nejméně

Jestli něco Dallasu chybí, tak je to důraz před brankou. Zde se opět neprosadil Jason Arnott ani Niko Kapanen.

Hráči Stars hovoří o obratu o 180 stupňů. Trenéři Stars to nazývají procitnutím.

Statistiky říkají jasně, že Stars jsou posledních 15 zápasů zcela jiným týmem. Otázkou však je, co je příčinou markantního zlepšení.

"Úplně jsme změnili styl hry, což nám pomohlo. Konečně jsme si my všichni, hráči i trenéři, uvědomili, co máme dělat. Nikdy jsem netušil, že je to tak důležité, ale teď už to vím. Minulý rok jsme dali gól téměř vždy, kdy jsme chtěli. Letos hrajeme hodně dozadu a na branku se hodně natrápíme. Je to výzva, začít hrát lépe a začít střílet branky, ale věřím, že to zvládneme."
Bill Guerin, pravé křídlo Stars

Stars hráli minulou sezónu hodně agresivně a útočně, což jim umožňovalo často sbírat puky ve středním pásmu. Ale problémy na začátku letošní sezóny tuto herní filozofii značně nahlodaly. Dallas proto začal hrát více defenzivně, což začíná pomalu přinášet výsledky.

Po prvních 29-ti utkáních měli Stars na svém kontě 11 výher, 15 proher a tři remízy. Stříleli v průměru jen 2,01 branky na zápas a inkasovali průměrně 2,48 branek na zápas. Od herního obratu ve Phoenixu mají Hvězdy bilanci 7 výher, 3 prohry a 5 remíz, střílejí v průměru 1,8 branek na zápas a inkasují ve stejném průměru. Důležitější ovšem je, že v posledních 15-ti utkáních devětkrát nedovolily soupeři vstřelit více než jednu branku v utkání. Takovýto počin se jim v prvních 29-ti utkáních podařil pouze sedmkrát.

"Jestliže se věci nevyvíjejí tak, jak by jste si sami přáli, můžete si říct buď ´Nejde to. Nemůžeme to zlepšit´nebo ´Můžeme najít způsob, jak to změnit´. Srovnali jsme se se situací, náležitě jsme ji rozebrali, stanovili jsme si týmovou filozofii a jak je vidět, začíná to přinášet výsledky.

Jestliže v tom budeme pokračovat, tak se domnívám, že brzy zapomeneme na výkonnostní propad ze začátku sezóny ."

Dave Tippett, trenér Stars

Stars mohou brzy prokázat, že se vybrali správnou cestou. Čeká je totiž pětizápasový trip po ledech soupeřů. Začínají už dnes večer proti San Jose. Sharks jsou vedoucím týmem Pacifické divize, z posledních 11 utkání osmkrát vyhráli, a mají o sedm bodů více než Stars. Stars tedy mají příležitost stáhnout tuto bodovou ztrátu na sedm bodů a vykročit pravou nohou do náročné série utkání venku.

Podle Guerinových slov tým v poslední době hodně přemýšlel o tom, jak důležité je, aby všichni v týmu táhli za jeden provaz a jak důležité je, aby všichni v týmu praktikovali trenéry naordinovanou taktiku.

"Díky tomu jsme se hodně zlepšili. Tlak uvnitř kabiny je úplně jiný než tlak zvenčí, tedy tlak médií a managementu. Je to ta nejlepší síla, která vás žene kupředu. Každého z nás to nutí na sobě pracovat a neustále se zlepšovat."
Bill Guerin, pravé křídlo Stars

Guerin zároveň řekl, že hráči se konečně shodli na tom, jak je třeba hrát.

"Je úkolem trenérů nadefinovat herní styl a naší prací je ho uskutečňovat. Není to sice jednoduché, ale začínáme mít úspěchy. Ptáte se, jestli i já si myslím, že je náš současný herní styl dobrý? Samozřejmě, že si to myslím, vždyť výsledky hovoří sami za sebe. To co jsme dokázali za poslední měsíc, to jsme my, to je naše pravá identita. Myslím si, že můžeme být ještě lepší."
Bill Guerin, pravé křídlo Stars

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 287817


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist