Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 6.12. Mathias Tjärnqvist se chopil příležitosti  Kamil Šamulák

Tjarnqvist hraje již několik zápasů v útoku s Modanem a Lehtinenem

Útočník Stars Mathias Tjarnqvist rozhodně není vystrašeným mladíkem.

Leckdo by si mohl myslet, že ještě předtím než tento čtyřiadvacetiletý debutant naskočil po boku Jere Lehtinena a Mika Modana do svého vůbec prvního utkání v kanadsko-americké NHL, si od těchto hvězd vyprosil autogram. Avšak nebylo tomu tak. Mathias Tjarnqvist je totiž zvyklý nastupovat v jednom útoku s hokejisty zvučných jmen. Již doma, v rodném Švédsku, nastupoval do zápasů bok po boku s Peterem Forsbergem a Henrikem Zetterbergem.

Takže možná není velkým překvapením, že Tjarnqvist není z hry po boku zářných hvězd nervózní a neběhá mu mráz po zádech. Sám není blyštivou hvězdou, jeho úkolem je především plnit obranné úkoly, zezadu jistit hvězdné útočníky při jejich ofensivních výpadech a bojovat tvrdě v rozích.

"Myslím, že se od nich mohu mnohému naučit. Oba jsou to mimořádně talentovaní hráči, kteří toho hodně umí. Je to úžasný pocit hrát s takovými hráči v jedné lajně."
Mathias Tjarnqvist, útočník Stars

Tjarnqvist neměl špatný kemp, ale i přesto putoval ihned po zahájení sezóny do farmářského týmu Utah Grizzlies (AHL). Stars si chtěli být jistí, že se dostatečně přizpůsobí severoamerickému pojetí hry a sám Tjarnqvist na začátku sezóny řekl, že menší kluziště, nemožnost přihrávat přes dvě čáry a častější střety vyžadují určitý čas na adaptaci.

Vedení Stars povolalo Tjarnqvista do prvního týmu 11. listopadu a od té doby také švédský útočník v dresu s hvězdou na prsou pravidelně naskakuje do zápasů. Jakmile se v půli minulého týdne vrátil na led Jere Lehtinen, trenér Dave Tippett přesunul Tjarnqvista na levé křídlo a doufal, že i na tomto postu bude předvádět nebojácnou hru, spočívající v aktivním forčekingu a v dobré práci s pukem. Tippetovi se tato alternativa tak zalíbila, že v posledních třech utkáních na ní nic nezměnil.

"Vím, že při hře s pukem mám ještě rezervy. Když ho dostanu na hůl, nesmím se ho rychle zbavovat. Naopak, musím s ním něco vymyslet. Pokusím se to zlepšit."
Mathias Tjarnqvist, útočník Stars

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 307605


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist