Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 10.10. Napraví letos Turgeon svou pověst?   Kamil Šamulák

Turgeon věří v dobrou sezónu i přesto, že se ho Stars pokusili v létě zbavit

Pierre Turgeon

Pierre Turgeon má spoustu důvodů pobýt u Stars několik dalších let.

Čtyřiatřicetiletý hráč si nemusí dělat starosti o peníze. Před dvěma lety totiž podepsal pětiletý kontrakt, který mu vynese celkově 32,5 milionů dolarů, včetně 7,5 milionů v následující sezóně.

Bylo to teprve nedávno, co se Stars pokoušeli Turgeona a jeho vysokého kontraktu zbavit. Snažili se ho prodat, ale nepodařilo se jim najít vhodného zájemce. Po tomto neúspěchu začali s Turgeonem jednat o vykoupení ze smlouvy, jenže Pierre Turgeon byl ochoten odejít jen tehdy, pokud mu vyplatí dvě třetiny ze zbývajícího kontraktu. A na to nebylo vedení Stars ochotno přistoupit.

Co tedy Turgeona přimělo k tomu, aby začal v létě tvrdě trénovat? Vždyť vedení klubu mu dalo jasně najevo, že s ním nepočítá. Mohl tedy odpočívat a spokojeně si užívat své královské gáže.

Jednoduše řečeno - pýcha. Pierre Turgeon samozřejmě souhlasí s tím, že minulá sezóna nebyla dobrá. Jako křídlo se musel často zapojovat do střetů, hodně bránit a nebyl schopen nastřádat tolik gólů, kolik by sedmimilionový hráč měl. Sezónu zakončil se 42 body v 65 zápasech a na svém kontě měl jenom 12 vstřelených branek.

Navzdory nelichotivým výsledkům Turgeon nepřestal věřit ve své schopnosti.

"Pevně věřím, že mohu být opět velmi platným hráčem. V létě se přihodila spousta věcí jak v týmu, tak mně osobně, ale to jsou záležitosti, které jako hráči nemůžeme ovlivnit. Jediné, co mohu ovlivnit, je má hra. Miluji hokej a vše co chci, je být na ledě a pomoci týmu vyhrávat."
Pierre Turgeon, jednička draftu 1987

Turgeon chce dokázat také dallaským fanouškům, že může být týmu hodně užitečný. Připouští, že se do krásného města v srdci Texasu zamiloval. Dobře si rozumí se svými sousedy ve čtvrti, ve které bydlí a říká, že i jeho rodina je v Dallasu spokojena. Oblíbil si i své současné spoluhráče.

Turgeonův pozitivní postoj a tvrdá práce v tréninkovém kempu nezůstala trenéry, vedením a jeho spoluhráči nepovšimnuta. Zdali je to však přechod ke zlepšené hře v následující sezóně, na to těžko odpovědět.

"Každý den tréninkového kempu pracoval velmi tvrdě. Je ve skvělé formě a chce hrát hodně dobře."
Stu Barnes, útočník Stars

Kouč Hvězd Dave Tippett mluví o Turgeonovi jako o inteligentním, talentovaném hráči.

"V odpovídajících situacích by mohl být hodně užitečný."
Dave Tippett, hlavní trenér Stars

Od svého příchodu do Dallasu nebyl Turgeon tím hráčem, který dokázal za sezónu pravidelně nastřádat 80 a více bodů, tak jako tomu bylo v Buffalu, v New York Islanders, v Montrealu a v St. Louis. To je však již minulost, kterou se Pierre nezabývá.

"Chci hrát více pro tým. Je mi jedno jak, jestli tvrdou hrou u mantinelů,
aktivní obranou nebo střílením branek. Jestli budu moci udělat něco, co nám pomůže vyhrávat, udělám to. V minulé sezóně jsem se ujistil, že jsem silný i na křídle a vyhrávám tam mnoho soubojů. Díky tomu mívám hodně střeleckých příležitostí."

Pierre Turgeon, útočník Stars

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 359693


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist