Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 20.9. Zaostřeno na defenzivu  Kamil Šamulák

Ne mnoho se toho změnilo, když se podíváte na složení dallaských útočných řad.

Stejně jako minulou sezónu, tak i letos budou muset obránci soupeře přemýšlet, jak zastavit Mika Modana, Billa Guerina, Jasona Arnotta, Jere Lehtinena, Scotta Younga či Brendena Morrowa.

V obranných řadách se toho však změnilo dost. Jak asi každý ví, Derian Hatcher je pryč - podepsal smlouvu u konkurenčních Red Wings - a Darryl Sydor byl vyměněn do Columbusu. Odchod dlouholetých opor zadních řad zcela jistě změní obraz hry v obranném pásmu.

Odlišné složení obrany však ještě nutně nemusí znamenat, že bude horší. Stars počítají s tím, že se nová obrana stačí v rámci předsezónního kempu dostatečně sehrát.

Druhý den tréninkového kempu tak byl zaměřen především na hru obranných dvojic, jejichž složení bylo ustanoveno předešlý den. Kouč Dave Tippett po tréninku vyjádřil spokojenost s jejich hrou.

"Včera jsme hledali vhodnou skladbu obranných dvojic, zatímco dnes jsme už zkoušeli některé prvky obranné hry. Chlapci pracovali velmi tvrdě. Jsou dobře tvárnou skupinou a je dobré to vidět."
Dave Tippett, trenér Stars

Někteří z fanoušků Stars si dokonce myslí, že dallaská defenziva by mohla být v některých aspektech hry dokonce ještě lepší než ta loňská. Zvláště tehdy, přijde-li řeč na její rozehrávku.

Nikdo z hráčů Stars vám sice tento názor nepotvrdí, ale každý z nich si dozajista uvědomuje, že každý z obránců je schopen mimořádně kvalitní rozehrávky.

Výborná rozehrávka je pravděpodobně také nejsilnější zbraní nového přírůstku v řadách Stars - Teppo Numminena.

"Už minulý rok naši obránci v této činnosti vynikali a letos rozhodně nebudou
v tomto směru horší, neboť přišel Teppo Numminen a jeho síla je především tady. Všichni také dobře víme, co všechno dokáže Zubie. Klíč dobré rozehrávky je v tom, vědět, kdy puk rozehrát, kdy ho podržet a kdy s ním na hokejce vybruslit z obranného pásma.
Hodláme předvádět především spolehlivou hru v našem obranném pásmu a být zde náležitě tvrdí. Síla naší rozehrávky se projeví především v přesilovkách a v rychlých protiútocích "

Philippe Boucher, obránce Stars

První dva dny přípravného kempu hrál Teppo Numminen v obranné dvojici spolu se Sergejem Zubovem, jedním z nejtalentovanějších a nejtvořivějších obránců ligy. Zda-li tomu tak bude i v nadcházející sezóně se zatím neví, ale určitě by to Teppo uvítal.

"Je skvělé s ním hrát, být s ním na ledě. On je totiž výjimečným hráčem. Poslední dny jsem si na ledě opravdu užil."
Teppo Numminen, nová akvizice Stars

Otázkou, kterou si klade většina fanoušků Stars je, jakým způsobem se tým vyrovná s nepřítomností tvrdé hry Deriana Hatchera.

Všichni u Stars jsou zajedno v tom, že to nemůže být úkol pouze pro jednoho hráče, ale spíše pro celou obranu. Hráčem, který je pověstný svou tvrdou hrou -- a který by měl letos se svými výkony vyletět nahoru -- je John Erskine. Erskine strávil posledních několik sezón střídavě v hlavním týmu a na farmě.

Tentokrát, jak sdělil Dave Tippett, však Erskine spěje k tomu, být s týmem po celou sezónu.

"Již teď je John spolehlivým obráncem. Mladí hráči přicházející do kempu většinou jen doufají, že se jim podaří probojovat se do hlavního týmu. Erskine však letos nastupuje do kempu s pevným přesvědčením, že si místo v prvním týmu vybojuje. A v tom je ten hlavní rozdíl mezi letošním a loňským Erskinem. Navíc John již důvěrně zná prostředí v našem týmu. Je to přesně ta situace, kdy si říkáte: Dostanu to, co chci a ukážu všem, že si to zasloužím."
Dave Tippett, trenér Stars

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com
šipka Počet shlédnutí článku: 296056


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist