Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 18.8. Stu Barnes je všestranným hráčem  David Brunclík

Universálnost dovoluje Barnese nasadit na jakýkoli post

Stu Barnes

Stu Barnes se nestará o to, v jaké útočné formaci a na jakém postu bude nastupovat. Může nastupovat jak na křídle, tak ve středu útoku, jedno zda v první či čtvrté lajně a nikdy si nenaříká.

"Jakmile mám místo v základní sestavě, je to pro mne velká věc. Mohu hrát středního útočníka, křídlo nebo cokoli jiného. Chci jen, abych byl týmu vždy prospěšný a je mi jedno na jakém postu to bude"
Stu Barnes, útočník Stars

Trenér Hvězd Dave Tippett o Barnesovi hovoří jako o "dokonale prospěšném chlapci", neboť Stu je velmi komplexně vybaveným hráčem, který může hrát na jakémkoli postu v jakémkoli útoku. A je-li to potřeba, je schopen vypomoci týmu i v přesilovce a oslabení. Barnes však vždy takovým hráčem nebyl.

V juniorské lize, která je vstupní stanicí severoamerických hráčů do NHL, byl Barnes oceňován především díky svým ofenzivním dovednostem. V žádné ze svých tří sezón mezi juniory WHL neklesl pod sto bodů za sezónu a dvakrát dokonce překonal hranici 50-ti branek. V tuto dobu nastupoval i za kanadský juniorský tým a zde si také uvědomil, že se musí stát komplexnějším hráčem, pokud se mají dostavit výraznější úspěchy.

"Uvědomil jsem si, že můžu pracovat více pro tým a že k tomu, abych dosáhl úspěchu je nezbytné, abych hrál dobře na obou koncích kluziště."
Stu Barnes, útočník Stars

Nyní je Barnes díky dobré ofenzivě i dobře zvládnuté obranné činnosti schopen hrát na jakémkoli postu. Barnes dokázal vybrousit svoji hru i díky tomu, že jednotlivé týmy, ve kterých působil, praktikovaly zcela odlišné herní styly. Hrál v precizně praktikované defenzivě na Floridě a pomohl Panterům k postupu do finále Stanleyova poháru v roce 1996.

"Ať ho postavíte kdekoli, vždy vyniká. Je velice užitečným hráčem, který může hrát na všech postech, který vám vypomůže v obdobích, kdy máte hodně zraněných hráčů."
Dave Tippett, trenér Stars

Hrál také v mnohem ofenzivnějším Pittsburghu, do nějž přestoupil během sezóny 1996-97. Tam nejčastěji nastupoval v jedné řadě s Ronnie Francisem a Jaromírem Jágrem. Na konci sezóny 1998-99 přestoupil do Buffala a v téže sezóně se s tímto týmem prodral až do finále Stanleyova poháru, kde však Sabres podlehli Stars.

Dallas získal Barnese z Buffala v minulé sezóně těsně před uzávěrkou přestupů. Barnes odehrál dosud v základní části za Stars 13 utkání a připsal si v nich 7 kanadských bodů. Poté, co si Jason Arnott ve vyřazovací sérii proti Olejářům poranil třísla, nastupoval ve středu druhého útoku Stars. Zaznamenal 5 bodů ve dvanácti zápasech play - off 2003.

"Další velmi prospěšnou věcí na něm je to, že ať ho postavíte do jakékoli
lajny, umí dopomoci spoluhráčům k lepším výkonům. Není snad nic, co by neuměl. A to z něj dělá velice cenného hráče."

Dave Tippett, trenér Stars

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com
šipka Počet shlédnutí článku: 288317


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist