Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 8.6. Guerin může být trejdován  Richard Durrett

Bill sice reptá, ale má ve smlouvě klauzuli, která ho dovoluje vyměnit

Bill Guerin

Bill Guerin má ve smlouvě klauzuli, která Stars dovoluje vytrejdovat ho 45 dní po odehrání posledního utkání finálové série.

Guerin v úterý přiznal, že musel dát generálnímu manažerovi Stars Dougu Armstrongovi seznam klubů, do kterých by byl ochoten odejít. Ani Guerin ani Armstrong však nemají v úmyslu říci, o kolik týmů se jedná. Oba zároveň odmítají sdělit jediný tým ze seznamu.

Již dnes je však jasné, že pokud se Guerina podaří vytrejdovat, bude to Stars stát nemalé peníze. Počítá se totiž s tím, že i po jeho odchodu mu klub bude muset vyplácet část jeho gáže, stejně jako tomu je v případě Jaromíra Jágra a Washingtonu. Guerin podepsal s týmem před dvěma lety pětiletou smlouvu na zhruba 40 milionů dolarů, přičemž v prvních dvou letech nebylo možné ho bez jeho souhlasu vyměnit vůbec.

Přestože ani jedna strana nehovořila o konkrétních týmech, všeobecně se má za to, že jedním z klubů by mohla být Florida. Mike Keenan, který trénoval Guerina v sezóně 2000-01 v Bostonu, je totiž na Guerina zatížen a zároveň má jako generální manažer pravomoc trejd uskutečnit. Navíc Florida disponuje slušnou řádkou mladých hokejistů, které by Stars mohli požadovat náhradou.

"Nejsem překvapen tím, že se to dostalo ven. Sám bych nejraději zůstal v Dallasu, ale to nezáleží jenom na mně."
Bill Guerin, pravé křídlo Stars

Armstrong odmítl komentovat cokoli, co by se byť jen náznakem týkalo případného Guerinova odchodu. Potvrdil jen, že klauzule, která umožňuje Guerina vyměnit, ve smlouvě skutečně je. Podle Guerinových slov Stars chtěli tuto klauzuli ve smlouvě mít, protože "prý" podepsali několik hráčů s doložkou o nevyměnitelnosti a cítili, že by je to mohlo jednou tlačit.

Stars se již v minulosti pokoušeli Guerina vyměnit a to i přes jeho v té době aktivní No Trade klauzuli. Tentokrát se zdá být situace mnohem vážnější.

šipka Překlad článku: Kamil Šamulák
šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 288475


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist