Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 12.5. Bodování Hvězd na Mistrovství světa  Radek Štolpa

Tři hráči Stars si dovezli medaili.

Díky vypadení Stars v prvním kole Stanley Cupu dostali někteří hráči šanci si neúspěšnou sezónu prodloužit o Mistrovství světa. Národní týmy povolaly celkem čtyři hráče Dallasu.

Matthias Tjärnqvist nastoupil ve švédském týmu, ve finském Niko Kapanen, Blake Sloan v dresu USA a Brenden Morrow za národní tým Kanady. Celkem tři ze čtyř hráčů si z šampionátu dovezli medaili. Na prázdno vyšel pouze Niko Kapanen.

Mathias Tjärnqvist zakončil letošní sezónu na farmě a tak bylo jeho povolání trochu překvapivé. Ve švédském týmu nastupoval na pravém křídle čtvrté formace. Švédové prohráli ve finále s Kanadou a Tjarnqvist tak získal druhou stříbrnou medaili po sobě.

Niko Kapanen nastupoval ve finském dresu jako centr druhé útočné formace. Finský tým vypadl ve čtvrtfinále s týmem Kanady, když v prodloužení rozhodl Dany Heatley. Měl jsem možnost Kapanena sledovat v zápase s Ukrajinou.

Blake Sloan byl součástí týmu USA, který byl bezesporu největším překvapením MS. Strategie postavená na výborném bruslení, aktivním pohybu, vynesla Sloanovi bronzovou medaili.

Brenden Morrow startoval na Mistrovství světa podruhé. Národní tým Kanady zopakoval loňský triumf a Morrow tak získal do své sbírky první zlatou medaili.

Statistika

Hráč Zápasy Góly Asis. Body +/- TM
Mathias Tjärnqvist 9 0 0 0 0 4
Niko Kapanen 7 3 2 5 3 14
Blake Sloan 9 2 0 2 0 4
Brenden Morrow 9 0 3 3 2 12

šipka Použité zdroje: IHWC.net
šipka Počet shlédnutí článku: 311502


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist