Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 1.5. Tom Hicks zavítal mezi hráče  Richard Durrett

Majitel s hráči mluvil o pravděpodobných změnách v klubu a o možné výluce

Hráči Stars nebyli nakonec jediní, kteří se rozpovídali o nevydařeném konci sezóny. Také vlastník klubu, texaský multimilionář Tom Hicks, si nenechal své výtky jen pro sebe a na úterním týmovém mítinku, ještě předtím než si hráči sbalili své věci a rozjeli se do svých domovů, k hráčům promluvil.

"Myslím si, že Hicks udělal dobře. Hráči ho potřebovali slyšet. Mluvilo se o jeho zklamání z posledních výkonů Stars a o tom, co se bude dít v nadcházející sezóně. Když za Vámi přijde majitel a objasní Vám své plány, je to vždycky dobré. Zbaví Vás to nervozity."
Dave Tippett, trenér Stars

Dle několika hráčů Stars Hicks hovořil hlavně o problematické situaci týkající se nové kolektivní smlouvy, o změnách, které by se měli provést, aby mohla NHL fungovat.

"Přesně nám sdělil svoje názory na danou věc. Na to, co by se mělo udělat, aby mohla NHL pokračovat. Za těch několik let, co je vlastníkem týmu, se hodně naučil. Teď už se v hokeji velmi dobře orientuje a chtěl nám to dát vědět."
Mike Modano, kapitán Stars

Na začátku týdne přišel Hicks mezi novináře s ohlášením, že týmová strategie týmu se razantně mění. Napříště se bude počítat s jádrem zkušených hráčů, které by měli obklopovat mladíci. V příští sezóně jen 10 hráčů spolkne 44,5 milionů dolarů. Nepočítá se tak s tím, že by měl generální manažer na uzavření nových smluv tučný balík peněz.

"Vše co vím je, že mzdový rozpočet nebude začínat šestkou. A nejsem si ani jistý, zda pětka bude prvním číslem."
Doug Armstrong, generální manažer Stars

Modano zůstává kapitánem

Mike Modano, který prožil nejhorší sezónu kariéry, nemá v úmyslu vzdát se kapitánského céčka. Doug Armstrong s tím nemá problémy.

"Mike je výraznou osobností našeho týmu a to bez ohledu na to, jestli má či nemá na drese kapitánské céčko. V příští sezóně by měl být jedním z hráčů, kteří pomohou do týmu zapracovat mladé kluky. Nemáme v úmyslu jmenovat kapitánem někoho jiného."
Doug Armstrong, GM Stars

Dimaio s Modanem chtějí hrát v Itálii

Mike Modano společně s Robem DiMaiem mají v úmyslu, pokud se vlastníci klubů s představiteli hráčů nedohodnou v termínu na nové podobě kolektivní smlouvy, začít příští sezónu v některém z italských celků.

šipka Překlad článku: Kamil Šamulák
šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 360826


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist