Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 20.4. Junior Lessard - univerzitní naděje Dallasu  Mike Heika

Stars sebrali letos první dozrálou švestku z trhu volných agentů, když podepsali jednoletou smlouvu s držitelem trofeje Hobeyho Bakera, útočníkem Lucienem Lessardem jr.

Třiadvacetiletý Junior Lessard, dlouholetý produkt amerického univerzitního hokeje, mohl podle platných regulí podepsat pouze jednoletou smlouvu. Jako na hráče, který podepsal svou první profesionální smlouvu v NHL, se na něho také vztahuje platný platový strop pro nováčky. Junior Lessard si tak v příští sezóně i s bonusy může přijít maximálně na 1,1 milionů dolarů. Pokud bude hrát jenom na farmě, vydělá si minimálně 625 000 dolarů.

Útočné křídlo (183 cm a 88,5 kg) v letošní sezóně nasbíralo v klubu Minnesota-Duluth za 44 utkání 61 bodů za 30 branek a 31 nahrávek. Stal se nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem soutěže.

Jen před týdnem v semifinálovém duelu proti Denveru, při prohře svého klubu 3:5, zaznamenal dvě branky.

Lessard je přirozeným střelcem, jeho vzorem jsou hráči jako Cam Neely či Bill Guerin. Mezi dallaskými mladíky bude patřit k těm nejnadějnějším.

"Udělali jsme dobrý tah. Junior Lessard je hráčem kalibru prvního kola draftu. V minulosti jsme nikdy nezkoušeli jít podobnou cestou, je to pro nás něco nového."
Doug Armstrong, generální manažer Stars

Lessard, rodák ze St. Joseph deBeauce (provincie Quebec, Kanada), se s největší pravděpodobností porve o místo v základní sestavě Hvězd pro příští sezónu. Jestli se mu to však nepovede, začne sezónu v některém z týmu AHL (možná Houston Aeros).

"Ukázal, že umí střílet góly. Je vítězem ceny Hobeyho Bakera, to už samo o sobě něco napovídá. Navíc je ještě hodně mladý, ideálně zapadá do naší koncepce."
Doug Armstrong, GM Stars

Cenu Hobeyho Bakera přebírá každoročně nejlepší hráč amerických univerzitních soutěží. V minulosti ji vyhráli taková slavná jména jako Neal Broten, Paul Kariya, Brendan Morrison či Chris Drury.

Lessardovi po letošní sezóně nabídlo smlouvu několik týmů. Výše jeho kontraktu byla omezena a tak byl Junior Lessard atraktivním zbožím pro leckoho. Nejvíce se mu však zamlouvala nabídka Stars.

"Vybral jsem si Stars proto, že mi dali šanci dostat se do kádru hned v příští sezóně. Nemohl jsem si přát víc."
Junior Lessard, nová posila Stars

Lessard mohl zasáhnout do hry už v pátém zápase série proti Coloradu, Stars však tuto možnost nevyužili.

šipka Překlad článku: Kamil Šamulák
šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 360830


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist