Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 7.4. V cestě stojí Colorado  Kamil Šamulák

Tradiční rivalové

Hvězdy a Laviny jsou tradičními rivaly vyřazovacích bojů. A nejen pro první kolo.

Už to by samo o sobě mohlo něco říci o nadcházející sérii prvního kola playoff. Sérii, která má kalibr semifinále, možná i finále Západní konference.

"Bude to těžká a zároveň skvělá série. Tým, jakým je Colorado, nabudí každého soupeře k těm nejlepším výkonům."
Mike Modano, střední útočník Stars

Stars a Laviny se setkali ve finále Západní konference v letech 1999 a 2000 - v obou se rozhodovalo až v sedmém utkání, v obou se rozhodující utkání hrálo na dallaském ledě a v obou se nakonec radovali hráči Hvězd. Od roku 1996 do roku 2002 vždy alespoň jeden z týmů postoupil do finále konference.

Oba týmy v letošní sezóně zažívaly chvíle, kdy se jim nedařilo - důkazem toho je i jejich umístění v tabulce Západní konference na konci základní části (4. a 5. místo). Dallas měl na začátku sezóny slabý rozjezd, později se musel vyrovnávat se zraněními některých svých opor. Colorado sužovala zranění klíčových hráčů po celou sezónu a částečně i kvůli tomu se jim nepodařilo po desáté v řadě dosáhnout na první příčku Severozápadní divize.

Paul Kariya nenastoupí

V playoff budou Avalanche navíc s největší pravděpodobností postrádat křídelního útočníka Alexe Tanguaye (zranění kolena) a levé křídlo Paula Kariyu, který se zranil tuto neděli.

Stars ze soupeře respekt, letos se jim podařilo Avalanche přehrát jen jednou.

"Avalanche jsou velmi silným týmem. Je to dobrý způsob, jak začít playoff. Pokud hned v prvním kole porazíte jednoho z hlavních favoritů Stanley Cupu, získá Vám to respekt."
Teppo Numminen, obránce Stars

Numminen je nováčkem soupeření těchto dvou klubů, ale i tak najdete na dallaské soupisce dost hráčů, kteří semifinálové série s Coloradem pamatují. Richard Matvichuk si za nešetrné zákroky na coloradské hráče vysloužil z jejich úst mnoho kritiky, Mike Modano se bude muset znovu poměřit na ledě s Joe Sakicem a Jon Klemm bude nastupovat proti bývalým spoluhráčům.

Rozhodovat budou brankáři

V sérii však nejspíše budou rozhodovat výkony brankářů. A tady řeší Colorado jednu zásadní otázku. Je David Aebischner spíše mužem, který dovolil v prosinci a v lednu Hvězdám ve třech vzájemných utkáních skórovat jenom třikrát nebo je spíše mužem, který 20. února v zápase proti Stars lovil puk ze své sítě celkem pětkrát?

A jestli Aebischer neuspěje, dovolí si Colorado postavit do branky Dallasem bičovaného Tommyho Sala, kterého získalo na začátku sezóny z Edmontonu?

Colorado začíná doma, je to výhoda?

Dalším plusem pro Stars může být i fakt, že Colorado začíná sérii doma. Čekají se dvě povinné výhry a to může tým znervóznit.

"Někdy je lepší začínat venku. Celý tým tráví několik dní pohromadě a myslí
se jen na hokej. V každém případě je to výhoda jen tehdy, pokud se vám podaří alespoň jednou vyhrát."

Shayne Corson, křídelní útočník Stars

šipka Autor článku: Mike Heika
šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 292233


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist