Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 21.3. S Burem jsou Stars v útoku nebezpečnější  Kamil Šamulák

V poslední možný moment, kdy je v NHL dovoleno týmům se před playoff posílit, rozšířili Stars svoji soupisku o pravé křídlo Valerije Bureho z Floridy. Výměnou za Bureho putoval na Floridu nadějný obránce Drew Bagnall (draftován jako číslo 195 v minuloročním draftu) a právo výběru ve vstupním draftu roku 2004, které Stars získali v létě od Detroitu jako kompenzaci za odchod obránce Deriana Hatchera.

"Hledali jsme rychlého hráče s ofenzívními sklony. V Burem jsme ho našli. Jeho předností není však jen rychlost, on je také velmi zručný při práci s kotoučem, rád střílí a může hrát prakticky s kýmkoli. Myslím si, že do našeho týmu dobře zapadne a že bude platnou posilou."
Doug Armstrong, generální manažer Dallas Stars

Podle Armstrongových slov by měl být Valerij Bure, který měl před přestupem do Dallasu na kontě 45 kanadských bodů (20 gólů a 25 nahrávek) v 55-ti zápasech, vhodným pravým křídlem do útoku Mika Modana.

""Je to příležitost k oživení naší druhé formace. Bylo by dobré, kdyby se vedle Arnottova útoku začal více prosazovat i ten Modanův.."
Doug Armstrong, generální manažer Dallas Stars

"Mluvil jsem s Valerijem a on je nadšený z možnosti zahrát si vedle Modana, Turgeona či Arnotta. Je to něco, na co se velmi těší."
Doug Armstrong, GM Dallas Stars

Velmi pozitivním faktem transakce, která přivedla Bureho do týmu Hvězd, je skutečnost, že se Stars nemuseli výměnou za Bureho vzdát služeb hráče základní sestavy. Jádro týmu zůstalo nedotčeno.

"Před uzávěrkou přestupů jsme si pro případné trejdy stanovili několik cílů. Předně jsme nebyli ochotni vzdát se služeb některého z hráčů základní sestavy. V poslední době se týmů daří, hráči se semkli dohromady, nebylo by tedy dobré zasahovat do složení týmu. V prosinci jsme se hodně trápili,
zažívali jsme velký herní útlum, ale hráči se z toho tvrdou prací dokázali dostat a teď dokazují, že si zaslouží naši důvěru a peníze, které jim platíme. Dokázali jsme se vrátit zpátky do boje o divizní titul a to je pro nás důležité. S příchodem Bureho a Theriena jsme dostatečně rozšířili naši soupisku a jsme tedy připraveni na případná zranění v playoff."

Doug Armstrong, GM Dallas Stars

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com
šipka Počet shlédnutí článku: 360829


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist