Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 9.3. Z Philadelphie přichází Chris Therien  Kamil Šamulák

Chris Therien

Generální manažer Stars Doug Armstrong dnes oznámil, že klub získal z Philadephie obránce Chrise Theriena výměnou za osmé kolo draftu roku 2004 (získáno od Phoenixu za deváté kolo draftu roku 2003) a třetí kolo draftu roku 2005. Pokud Therien projde zdravotními testy v Dallasu, nic nebude bránit tomu, aby ho trenér zařadil do sestavy.

Dvaatřicetiletý Chris Therien (196 cm, 107 kg) letos kroutí už svou desátou sezónu v NHL. V probíhající sezóně má na svém kontě 10 bodů za jednu branku a devět nahrávek v 56-ti utkáních. Do statistik si také zapsal 50 trestných minut

Celkově Chris Therien v NHL odehrál 706 utkání, v nichž si do statistik zapsal 29 branek, 126 nahrávek, 155 kanadských bodů a 549 trestných minut. Všech deset sezón strávil v týmu Flyers, se kterým také v sezóně 1996-97 postoupil až do finále Stanley Cupu. V historické tabulce klubu Flyers se drží na osmém místě v počtu celkově odehraných utkání.

"Chris Therien je zkušený veterán, který dodá našim obranným řadám potřebné zkušenosti a tvrdost. Jsme velmi rádi, že jsme těsně před playoff získali do kádru hráče takového kalibru."
Doug Armstrong, GM Dallas Stars

Očekává se, že Therien se připojí k týmu Stars ve Philadelphii při středečním tréninku ihned poté, co projde lékařskými prohlídkami. Dallas v úterý hraje v Pittsburghu, ve čtvrtek ho čeká zápas ve Philadelhii proti tamnímu klubu Flyers.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com, Dallasstars.com
šipka Počet shlédnutí článku: 288373


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist