Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 19.10. Stu Barnes zpátky v Buffalu  Kamil Šamulák

Bývalý hráč Sabres se poprvé od výměny vrátil do Buffala

Stu Barnes se raduje

Pondělí je dnem Díkůvzdání v Kanadě a dnem Objevení Ameriky ve Spojených státech (12. října 1492 přistál Kolumbus u břehů San Salvadoru). V Buffalu je však 13. říjen také dnem Opětovného shledání.

Ne, tohle není o návratu Stars do města, kde urvali v roce 1999 svůj první a zatím poslední Stanley Cup. Svátek oslavuje zcela odlišnou událost. (Debata o tom, zdali vítězný gól Bretta Hulla z prodloužení šestého zápasu finálové série roku 1999 měl platit, však stále není u konce).

Stu Barnes, který zaznamenal jediný gól Buffala ve finálovém utkání č.6, dostal v pondělí první šanci na opětovné shledání se svými kamarády a bývalými spoluhráči od doby, co změnil působiště.

Když se Stu Barnes dozvěděl, že byl vyměněn z Buffala do Dallasu, byl hodně překvapen.

"Minulý rok v Buffalu byl hodně nepovedený. Nebylo žádným tajemstvím, že hodně hráčů chtělo ještě před uzávěrkou přestupů z Buffala odejít. Já k nim však nepatřil. Měl jsem to tam rád. Myslím, že pokaždé když se dozvíte o tom, že jste se stal obětí trejdu, je to šok. Ale když jsem se následně dozvěděl, že mám jít do Dallasu, byl jsem hodně rád a těšil jsem se."
Stu Barnes, bývalý hráč Šavlí z Buffala

Barnes si tak moc oblíbil Texas a nové spoluhráče, že v létě Buffalo vůbec nenavštívil. Na konci sezóny přestěhoval svou rodinu k sobě do Dallasu a léto strávil přípravou na nadcházející sezónu.

"Byl jsem v Buffalu čtyři roky a našel jsem tam spoustu kamarádů. Ale změna působiště k NHL neodmyslitelně patří a já jsem rád, že jsem se ocitl tady - v Dallasu."
Stu Barnes, útočník Stars

Příchod Barnese se ukazuje jako jedna z nejlepších transakcí generálního manažera Douga Armstronga.

Aby Stars získali minulou sezónu před uzávěrkou přestupů Barnese, kterého trenér Stars Dave Tippett považuje za jednoho z nejužitečnějších hráčů ligy, museli obětovat mladíka Mika Ryana a druhou volbu v letošním draftu. V dresu Stars stihl Barnes za posledních 13 zápasů základní části zaznamenat 7 bodů a v playoff si připsal ve dvanácti střetnutích 5 kanadských bodů. Letošní sezónu zahájil dvěma zásahy do černého v úvodním utkání proti Mighty Ducks.

"Vykonává v zápase spoustu maličkostí, které zůstávají fanoušky nepovšimnuty. Je dobrý na buly, hraje tvrdě a v přesilovce je také platným hráčem. Tyto tři věci zvládá na jedničku. Vždy se však najde někdo, kdo je lepší na buly, kdo hraje důrazněji, kdo je v přesilovce užitečnější. Ale on je spolehlivý ve všech těchto třech činnostech. A toho si cením."
Dave Tippett, trenér Stars

Stu Barnes není jediným bývalým hráčem Šavlí na soupisce Stars. Obránce Philippe Boucher byl draftován jako třináctý celkově Buffalem v draftu roku 1991 a odehrál tam tři sezóny. Pierre Turgeon byl první volbou Sabres v draftu roku 1987 a strávil v Buffalu čtyři sezóny. Poté byl vyměněn k Islanders.

"Mezi vámi a klubem, který vás draftoval a dal vám první příležitost zahrát si v NHL, existuje zvláštní pouto.
Je těžké opustit váš první klub. Přicházíte do něj po draftu, je vám osmnáct, zažíváte svůj první tréninkový kemp, nikoho ve městě neznáte. Vzpomínám, že to pro mne bylo poprvé, co jsem byl sám v tak velkém městě. Bylo to však příjemné období ."

Philippe Boucher, obránce Stars

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 288365


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist