Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 16.10. Bill Guerin je zcela zdráv  Kamil Šamulák

Útočník Stars prohlásil, že jeho pravé stehno je v pořádku

Jason Arnott

Bill Guerin potřeboval středeční zápas (8.10. - Stars vs. Mighty Ducks). Potřeboval se ujistit, že je již definitivně zdráv.

Dokonce ani po dlouhotrvající rehabilitaci a pěti odehraných přípravných zápasech si Guerin stále nebyl jist, zda jeho pravé stehno vydrží zátěž soutěžního utkání NHL.

"Každé utkání je nezvykle náročné na hráčovu kondici. Tempo hry se neustále zvyšuje. Soutěžní utkání je tím nejlepším testem pro to, aby jste zjistil, zda je s vámi všechno v pořádku. Chtěl jsem se ujistit, že mé pravé stehno vydrží takovou zátěž. Musím říct, že to byl úspěšný test."
Bill Guerin, útočník Stars

Guerin ve svém testu obstál a tak jste ho mohli v kabině zastihnout velmi spokojeného. Spokojeného s tím, že se vrací na led a že se znovu cítí stoprocentně zdráv.

Guerinův stehenní sval na pravé noze byl rozdrcen 27. února tohoto roku v zápase proti Ottawě. Po neodkladném chirurgickém zákroku, jehož cílem bylo odstranění hromadící se krve v pravém stehně, zmeškal 18 posledních utkání základní části a prvních osm utkání playoff.

V druhém kole playoff se na led sice vrátil, ale neměl v noze takovou sílu, jakou by potřeboval. Nemohl dostatečně rychle vystartovat k volnému puku a jeho hra postrádala obvyklou výbušnost. V utkáních playoff trávil Guerin na ledě průměrně jen 8 a půl minuty za zápas a ani v jednom utkání (celkem čtyři) si nepřipsal bod.

Trenér Stars Dave Tippett po skončení série s Mighty Ducks řekl, že nelituje rozhodnutí povolat v playoff Guerina do hry a argumentuje tím, že to přinutilo Guerina v létě tvrději pracovat, když zjistil, že v playoff byly jeho výkony jen na 75-80 procentech.

"Chtěli jsme, aby hrál alespoň několik minut. Potřebovali jsme, aby se
rozehrál a aby se mu vrátilo sebevědomí. Jediná cesta, jak toho docílit, byla, aby hrál. Byla to přesně ta situace, kdy část vás říká:´Hej, Bille, uvidíme se příští rok´ a zároveň ta druhá říká:´Jestli dokážeme přes Anaheim projít, budeme v další sérii potřebovat hráče jeho kvalit´. Museli jsme se rozhodnout pro jednu nebo druhou možnost."

Dave Tippett, šéftrenér Stars

Středeční výkon byl především o Guerinově budoucnosti. O tom, jestli se dokáže vrátit ve stejné formě, v jaké byl před necelým půl rokem nucen odejít.

"Bylo to pro mě velké uspokojení. Jsem nesmírně šťastný, že tady můžu být a vděčný, že má kariéra není ohrožena. Teď chci jen hrát co nejlépe a pomoci tomuto týmu vítězit."
Bill Guerin, pravé křídlo Stars

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 288488


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist