Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 14.9. Marty Turco odmítl tříletý kontrakt  Radek Štolpa

Marty Turco

V neděli 14. září začíná předsezónní přípravný kemp Dallas Stars a první gólman Marty Turco doposud nepodepsal nový kontrakt.

Prozatím poslední verze kontraktu, kterou Marty Turco odmítl, mu měla po třech letech přinést celkem 12 milionů dolarů.

"Souhlasili jsme s tříletou délkou smlouvy, navýšili jsme plat až na 12. milionů. Udělali jsme pro podpis nové
smlouvy maximum. Výš si již nemůžeme dovolit jít."

Doug Armstrong

Doug Armstrong tedy prodloužil smlouvu z jednoho na tři roky a navýšil roční plat z 3,5 na rovné 4 miliony dolarů. Ani toto navýšení se Turcovi nezdá adekvátní a odmítl do kempu nastoupit.

"Dohoda nevázne na délce smlouvy, ale na penězích. Marty si myslí, že jeho cena na trhu je vyšší než 4 miliony. My si to nemyslíme. Chtěli jsme mu dát šanci, prokázat svou hodnotu výkony na ledě."
Doug Armstrong

Přestože Turco není žádný mladík, odchytal loni teprve první sezónu v NHL v roli prvního brankáře. Nutno podotknout, že se mu nadmíru vydařila. Marty zakončil sezonu 2002/2003 s úspěšností 93.2% zásahů (1359 střel, 1267 zásahů) to vše v 55 zápasech.

Vynikající výkony mu vynesly Roger Crozier Saving Grace Award udělovanou brankáři s nejvyšší procentuální úspěšností zásahů po odehrání základní části. Přídavkem byla navíc nominace na Vezina Trophy, která je určena pro nejlepšího brankáře NHL.

"Naše očekávání byla po základní části hodně vysoká."
Doug Armstrong

V Play - off ale Turco zaplatil nováčkovskou daň a v sérii proti Edmontonu pustil několik velmi laciných gólů. Dallas sice přes Olejáře postoupil, ale špatný dojem z Turcových výkonů přetrval.

"Marty odchytal skvělou základní část, ale byl součástí v Play - off neúspěšného týmu."
Doug Armstrong

Rozdíl mezi představami vedení Stars a Marty Turcem je pouhých 500.000,- dolarů, přesto se obě strany nedokážou dohodnout. Po několikanásobných diplomatických výrocích obou stran, které naznačovaly dobrý směr jednání, to nejsou zprávy nikterak pozitivní.

Obzvláště uvážíme-li fakt, že největší letní změny v kádru Stars proběhly právě v obraně a Turco aktivně hrající s holí by se tolik potřeboval s novými beky sžít.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com, Andrewsstarspage.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 288483


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist