Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 28.6. Draft 2003 - den druhý   Kamil Šamulák

Stars si vybrali druhý den draftu celkově 7 hráčů

Bez fanfár, bez účasti národní televize, bez zástupu lidí - tak probíhal druhý den letošního draftu v Gaylord Entertainment Center v Nashvillu. V žádném případě to však neznamená, že by hráči vybraní druhého dne nemohli někdy v budoucnu v nejprestižnější hokejové lize prorazit.

U Stars vědí, že i druhý den draftu se mohou podařit mimořádné úlovky. Brankář Marty Turco byl vybrán až v pátém kole vstupního draftu 1994. Střední útočník Niko Kapanen byl draftován v šestém kole vstupního draftu 1998 a bývalí brankáři Stars Roman Turek a Arturs Irbe byli vybráni také až druhého dne.

"I druhý den draftu si lze vybrat kvalitní hráče. Chce to však hodně píle a úsilí. Je třeba mít dostatečně velkou a kvalitní skupinu skautů. My máme v naše skauty velkou důvěru. Proto měl každý z nich možnost kdykoli během draftu vystoupit a říci nám, který hráč je pro nás nejlepší. A my jsme dali na jejich rady."
Doug Armstrong, generální manažer Stars

Dallas si v neděli vybral celkově sedm hráčů, čtyři z nich byli Evropané. Výhodou draftování hráčů z Evropy je to, že tým vlastní jejich práva na neomezeně dlouhou dobu, kdežto u hráčů narozených v Severní Americe mají týmy dva roky na to, aby s takovým hráčem podepsali smlouvu. V případě, že tak neučiní, ztrácejí práva získaná draftováním.

Když byl v pátém kole pořád k získání brankář Eero Kilpelainen z Finska, Stars neodolali a draftovali ho. A to i přesto, že již mají v organizaci několik kvalitních mladých gólmanů. Všichni u stolu Stars cítili, že Kilpelainen byl v danou dobu nejlepší možnou volbou.

"V našich záznamech byl vysoce ceněn. Není na škodu mít k dispozici několik mladých talentovaných brankářů. Mohli bychom kteréhokoli z nich výhodně vyměnit. A to třeba hned zítra, zájem o ně je. Několik klubů už nás kontaktovalo."
Tim Bernhardt, ředitel sekce skautingu u Stars

Stars využili své poslední tři volby v draftu - dvě v šestém kole a jednu v osmém kole - k rozšíření řad obránců.

Krátce

Dallas směnil svou devátou volbu (č. 290) v letošním draftu s Phoenixem Coyotes za jejich osmé kolo v následujícím roce. ...Stars draftovali v šestém kole Francise Wathiera z klubu Hull, hrajícího soutěž Quebec Major Junior Hockey League. Je to již třetí rok po sobě, co si Stars vybrali někoho z tohoto klubu.

VÝBĚRY STARS DRUHÝ DEN VSTUPNÍHO DRAFTU 2003

ALEXANDER NAUROV

Draftován jako číslo : 134 (4. kolo)
Pozice : Křídlo
Výška/Váha : 180 cm, 87 kg
Působiště : Jaroslavl-2 (Rusko)

Zajímavosti : Levoruký Naurov byl hodnocen na celkově 69. místě v žebříčku evropských hráčů pro letošní draft. Skauti Stars v něm vidí hráče, který disponuje velice dobrými ofensivními schopnostmi a navíc je velice soutěživý.

EERO KILPELAINEN

Draftován jako číslo : 144 (4. kolo)
Pozice : Brankář
Výška/Váha : 180 cm, 69 kg
Působiště : Kalpa Jr. (Finská juniorská liga)

Zajímavosti : Kilpelainen je prvním brankářem draftovaným Hvězdami od doby, kdy si v prvním kole draftu 2001 vybrali Jasona Bacashihuu. Má dobrý postřeh a rychlé reakce.

GINO GUYER

Draftován jako číslo : 165 (5. kolo)
Pozice : Střední útočník
Výška/Váha : 178 cm, 83,5 kg
Působiště : University of Minnesota (Western Collegiate Hockey League)

Zajímavosti : Guyer je levorukým střelcem, který byl celkově na 85. místě v hodnocení juniorů působících na severoamerických kluzištích pro letošní draft. Umí hrát tvrdě v koutech a je přirozeným lídrem.

FRANCIS WATHIER

Draftován jako číslo : 185 (6. kolo)
Pozice : Levé křídlo
Výška/Váha : 191 cm, 90 kg
Působiště : Hull (Quebec Major Junior Hockey League)

Zajímavosti : Wathier byl jeden z několika málo hráčů vybraných v druhém dni draftu, který měl v hale početnou a hlasitě se projevující skupinu přátel a příslušníků rodiny. Jeho doménou je tvrdá fyzická hra a jak sám říká, nebojí se sundat rukavice a porvat se s protivníkem.

DREW BAGNALL

Draftován jako číslo : 195 (6. kolo)
Pozice : Obránce
Výška/Váha : 190 cm, 105,5 kg
Působiště : Battlefords' North Stars (Saskatchewan Junior Hockey League)

Zajímavosti : Drew nastřádal minulou sezónu 252 trestných minut a 64 bodů (17+47) v 59 zápasech. Byl jedním z nejproduktivnějších obránců v Saskatchewan Junior Hockey League.

ELIAS GRANATH

Draftován jako číslo : 196 (6. kolo)
Pozice : Obránce
Výška/Váha : 185 cm, 79 kg
Působiště : Leksand Jr. (Juniorská liga - Švédsko)

Zajímavosti : Ve 29 zápasech minulé sezóny nasbíral Granath 49 trestných minut a 4 nahrávky. Je dobrým bruslařem, umí dobře pracovat s hokejkou, je vysoký a vytáhlý, potřebuje však zesílit.

NIKO VAINIO

Draftován jako číslo : 259 (8. kolo)
Pozice : Obránce
Výška/Váha : 185 cm, 82 kg
Působiště : Jokerit Jr. (Juniorská liga - Finsko)

Zajímavosti : Odehrál 35 utkání v týmu, který je vyhlášenou líhní talentů. Je dobrým bruslařem, je však ještě hodně činností, ve kterých potřebuje výrazně zlepšit.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 360835


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist