Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Články 2002/03Článek 25.5. Pierre Turgeon nechtěnou Hvězdou   Radek Štolpa

V létě roku 2001 vítali v Dallasu Pierre Turgeona s velkou pompou. Hvězdy se chtěly s jeho pomocí se mohou dostat k vysněnému Stanley Cupu. Dnes po uplynutí necelé poloviny smlouvy nejenže v Dallasu Stanley Cup nemají, ale Turgeon zažívá podle statistik nejhorší období ve své kariéře.

Článek 17.5. Pierre Turgeon na Waiwer listu   Radek Štolpa

Vedení Dallas Stars umístilo na listinu nechráněných hráčů Pierre Turgeona. Jeho dny v Dallasu se zdají být sečteny.

Článek 15.5. Richard Matvichuk do Atlanty?   Radek Štolpa

Ve Stanley Cupu ještě neznáme ani jména jeho finalistů a v zámoří se už naplno spekuluje o letních výměnách.

Článek 7.5. Opravdu Mocní Kačeři   Radek Štolpa

Edmonton se může donekonečna pokoušet Dallas pokořit a stejně se mu to nepodaří. Pak se Hvězdám v cestě za vysněným Stanley Cupem postaví do cesty Anaheim a po šesti zápasech je pošle na dovolenou.

Článek 6.5. Mike Modano obviňuje rozhodčí   Kamil Šamulák

Jeho výroky sice normálně nejsou šokujícího druhu, ale i tak je Mike Modano vždy nejvýraznější osobností svého týmu na ledě i v šatně.

Článek 5.5. Bill Guerin se vrací do sestavy   Kamil Šamulák

Bill Guerin se vrací na led po dvou měsících. Po tak dlouhé době je však vždy těžké naskočit do rozjetého týmu, dostat se zpátky do tempa.

Článek 4.5. Zvrátí Hvězdy nepříznivou sérii s Ducks?   Kamil Šamulák

Majíc na kontě své první vítězství proti Ducks, plánuje Dallas udělat vše proto, aby nakonec postoupil do semifinále playoff.

Článek 4.5. Dallas Stars se vrátili do hry   Kamil Šamulák

Bill Guerin si sice ve třetím utkání semifinále Západní konference odbyl svou letošní premiéru v playoff, ale nerozehranost či plně nedoléčené zranění stehenního svalu, kvůli kterému byl mimo hru od konce února, mu nedovolilo strávit na ledě více než 10 střídání.

Článek 28.4. Teď už nezbývá než věřit   Kamil Šamulák

To čemu v Dallasu nikdo nechtěl věřit, se pomalu stává skutečností. Anaheim vede v sérii druhého kola nad Stars už 2:0 a od jeho historického úspěchu - postupu do semifinále Stanley Cupu - ho tak dělí již jen dvě výhry.

Článek 28.4. Stars se na Anaheim připravují s velikou obezřetností   Kamil Šamulák

Hokejisté klubu Dallas Stars v žádném případě neočekávají, že za stávající situace pro ně bude cesta do finále Stanley Cupu snadnější. A to i přesto, že zůstali jediným zástupcem nejlepších tří klubů Západu po konci základní části, který je stále ve hře.

Článek 26.4. Pierre Turgeon je zpět   Kamil Šamulák

Turgeon se vrací do sestavy; Guerin a Arnott jsou tomu velmi blízko.

Článek 25.4. Mighty Ducks nebudou snadným soupeřem   Kamil Šamulák

Mike Modano společně se Sergejem Zubovem pomohli Stars přenést se přes úvodní kolo letošních vyřazovacích bojů. Nejlepší tým Západní konference po základní části se tak může těšit na další boje a shánět reference o budoucím soupeři.

Článek 24.4. Sedmé utkání není oblíbené   Kamil Šamulák

Dallas Stars budou dělat cokoli mohou, aby se vyhnuli rozhodujícímu sedmému utkání v sérii prvního kola playoff proti Edmontonu.

Článek 22.4. Nezdolný Marty Turco   Kamil Šamulák

Po skončení základní části měl na svém kontě brankář Marty Turco nejnižší průměr obdržených branek na zápas od druhé světové války (1,72).

Článek 20.4. Nepostradatelný Derian Hatcher   Kamil Šamulák

Derian Hatcher je pro Dallas nepostradatelným. Když je na ledě, obrana týmu je o několik stupňů lepší. Edmonton o tom ví své.

Článek 17.4. Modano už není osamělou Hvězdou   Kamil Šamulák

Dokonce ještě dnes, šest let od prvního zmateného hledání receptu na úspěch proti Stars, si v Edmontonu myslí, že tvrdá hra může Modana umlčet.

Článek 17.4. Bude to především tvrdý boj   Kamil Šamulák

Nejsou zde žádné pochybnosti. Každý úder, každou ránu, každý způsob boje Deriana Hatchera, který bude použit v následujících dnech, již Ryan Smyth dokonale zná.

Článek 17.4. Derian Hatcher je pravým kapitánem   Kamil Šamulák

Kapitán týmu Dallas Stars Derian Hatcher vypověděl, že se cítil velmi špatně, když musel sledovat prohru svých spoluhráčů ve třetím utkání úvodního kola play-off. Dallas podlehl v nedělním večerním utkání Edmontonu 2:3.

Článek 22.4. Historie se opakuje   Radek Štolpa

Hvězdy jsou pro Olejáře doslova prokletím. Za posledních sedm let se tyto týmy potkaly v play - off celkem šestkrát a pětkrát se podařilo postoupit Dallasu. Pouze jednou se radoval Edmonton a jeho vítězství v sérii má již docela vousy. Je totiž z roku 1997.

Článek 9.4. Play - off začíná   Kamil Šamulák

A je to tady znovu. Ve vyřazovacích bojích hokejisté z Dallasu opět narazí na Edmonton Oilers. Pošesté za posledních sedm let.

Článek 9.4. Turco je těžko k poražení   Kamil Šamulák

Na začátku sezóny měli brankář Marty Turco a Dallas Stars stejné cíle jako kdokoli jiný v NHL. Turco chtěl inkasovat co nejméně a Stars chtěli dosáhnout tolik bodů, kolik jen bude možné.

Článek 5.4. Zranitelní Stars   Kamil Šamulák

Lindy Ruff tvrdí, že absence Billa Guerina může vést v prvním kole playoff k velkému překvapení na úkor Stars.

Článek 4.4. Turco nechává raději hovořit své betony   Kamil Šamulák

Bývalý brankář NHL Darryl Reaugh, který nyní připravuje televizní přenosy ze zápasů Stars pro stanici Fox, považuje za největší přednost brankáře Stars Marty Turca jeho sportovní aroganci.

Článek 29.3. Bude Armstrong po sezóně veleben?   Kamil Šamulák

Když Doug Armstrong přebíral minulý rok po Bobu Gaineym práci generálního manažera, zdědil tým plný veteránů - tým, jehož výkony byly pro mnohé zklamáním a který se nakonec neprobojoval do play - off.

Článek 27.3. Všechny změny k lepšímu   Kamil Šamulák

Bezpochyby nejskvělejší věcí, která se obránci Stephane Robidasovi v letošní sezóně přihodila, musí být narození jeho prvního dítěte, Justina Stephana, který přišel na svět před několika málo týdny.

Článek 21.3. Tugnutt není Turco   Radek Štolpa

Vedení před uzávěrkou přestupů posílilo tým o dva zkušené hokejisty. Centra Stu Barnese, jenž je stejně dobře použitelný na křídle a obránce Lyla Odeleina. Z tohoto kroku je patrné, kde vidělo vedení rezervy již tak velice silné soupisky. Fakt, že Hvězdy nepřivedly do týmu žádného brankáře o ledasčems svědčí.

Článek 19.3. Žádné další výměny   Kamil Šamulák

V úterý časně ráno hráči Stars přivítali své nové spoluhráče - obránce Lyla Odeleina a středního útočníka Stu Barnese. Stalo se tak na ranním rozbruslení, které předcházelo zápasu Stars proti Blue Jackets.

Článek 18.3. Opravdový poklad Jere Lehtinen   Radek Štolpa

Ze všech aktivních hráčů se jen třem podařilo dvakrát vyhrát Selke trophy a jen Jere Lehtinen to dokázal dvakrát po sobě.

Článek 15.3. Síla veteránů   Kamil Šamulák

Navzdory tomu, že Stars se drží na prvním místě Západní konference a přetahují se s Ottawou o první příčku v soutěži, se Armstrong snaží svůj tým posílit.

Článek 8.3. Mrzutý víkend Billa Guerina   Kamil Šamulák

Guerin, třetí nejlepší střelec Hvězd s 25-ti přesnými zásahy v letošní sezóně, opustil čtvrteční zápas proti Ottawě po tom, co dostal od protihráče koňara do stehna.

Článek 7.3. Vynikající série Hvězd   Kamil Šamulák

Křídelní útočník Stars Bill Guerin si je jistý, že v NHL něco jako dokonalost neexistuje.

Článek 23.2. Dallas posiluje na play-off   Kamil Šamulák

Jen málokdo v lize umí vzbudit u cizích fanoušků a protihráčů tolik negativních emocí jako veterán Claude Lemieux.

Článek 22.2. Hodnocení hráčů po 58 utkáních   Kamil Šamulák

Mike Modano prožívá jednu ze svých nejlepších sezón. I když to znovu nebude sto bodů, bude to velmi blízko jeho stávajícímu maximu (93 bodů). Těžko říci, do kdy si udrží stávající výkonnost.

Článek 10.2. Přesilovka Dallasu, to je Sergej Zubov   Radek Štolpa

Hlavním tajemstvím po léta vysoce úspěšné přesilovky Dallasu není Mike Modano, Bret Hull, Joe Nieuwendyk nebo třeba Jere Lehtinen. Není to žádný ostrostřelec nebo vyhlášený kanonýr. Je to ofenzivní bek a šéf přesilových her v Dallasu Sergej Zubov.

Článek 4.2. Ulf Dahlén stále hvězdou   Kamil Šamulák

Střední útočník Hvězd Mike Modano připouští, že byl před osmi lety velmi zklamaný, když se týmové vedení rozhodlo zbavit Ulfa Dahlena a vytrejdovalo ho do San Jose Sharks.

Článek 3.2. Philippe Boucher skvělou posilou   Kamil Šamulák

Jakmile hráč přichází do nového týmu, je jeho největší starostí dobře zapadnout do stávajícího kolektivu. Obránce Hvězd Philippe Boucher zná tento pocit velmi dobře.

Článek 2.2. Vlasatý skejťák Niko Kapanen   Radek Štolpa

Před několika lety by jste u Stars pro zápas mladých hvězd marně hledali adepty do sestavy. Dallas byl proslulý jako parta veteránů a hráčů staršího data narození ze spoustou zkušeností. Nebylo to zrovna vhodné místo pro mladé talenty. Jedním z mála, kterým se přesto podařilo prosadit byl Brenden Morrow.

Článek 29.1. Dahlén chce pohár!   Kamil Šamulák

Ulf Dahlén, který hrál za Hvězdy v období let 1989-94 - tedy také během minnesotského postupu do finále Stanley Cupu v roce 1991 (zde byla Minnesota smetena Mariovými Tučňáky) - se chce pokusit tuto jízdu znovu zopakovat, tentokrát však už s úspěšným koncem.

Článek 27.1. Tvrdý pracant Aaron Downey   Kamil Šamulák

Pokud jde o to, jak spoluhráče povzbudit, jak udržet v týmu výbornou náladu a jak stmelit partu, Aaron Downey je prostě ten nejlepší.

Článek 26.1. Nový rok Roba DiMaia   Kamil Šamulák

Křídelnímu útočníkovi Robovi Dimaiovi se minulá sezóna zrovna dvakrát nevyvedla a neustálým vracením k ní se již cítí být unaven. Vše co teď právě chce, je zaměřit se na současnost.

Článek 22.1. Zářící hvězdy   Radek Štolpa

Remízový zápas Dallsu v Coloradu patřil již do druhé poloviny sezóny. Zajíci se vždy počítají až po honu a navíc základní část je v NHL jen první hon. Další rozhodující přijde až v podobě play - off (ovšem pouze pokud jste v prvním honu úspěšní). I přesto je na čase si malinko zrekapitulovat a zhodnotit první polovinu sezóny 2002/03.

Článek 26.12. Pohostinný Kirk Muller   Radek Štolpa

O tom, že Kirk Muller není žádný suchar a lakota by Vám mohli v Dallasu vykládat dlouhé a dlouhé hodiny. Má rád Vánoční svátky tak, jak žádné jiné svátky v roce. Je velmi rád, když se může sejít se svou rodinou a užívat si klidu. Přesto neopomene a vždy se jeho dům naplní spoustou hostů.

Článek 25.12. Modano se uzdravuje   Radek Štolpa

V pondělí, podstoupil Mike Modano lékařskou prohlídku. Její výsledky byly natolik uspokojivé, že šest dní po čtvrtém otřesu mozku ve své kariéře dostal povolení se na led vrátit.

Článek 29.9. Největší letošní posilou Turgeon?   Radek Štolpa

Turgeon by na minulou sezónu nejraději zapomenul. Při podpisu smlouvy věřil, že dostane prostor pro svoje časté ofenzivní výpady. Pod trenérem Hitchcokem se však dočkal pouze nahazování puku a neúprosné defenzivy, která mu do té doby byla zcela cizí.

Článek 10.8. Marty se dočkal   Radek Štolpa

Marty Turco oblékl dres hvězd v NHL poprvé v sezóně 2000/01. Od té doby nastoupil k 57 zápasům. Z nich 26 vyhrál, 3 remizoval a dvanáctkrát odešel ze své svatyně se svěšenou hlavou.

Článek 10.8. Hvězda hvězd křídlem?   Radek Štolpa

Ne nebojte se největší hvězda z Texasu Mike Modano nebude vyměněn do Detroitu k rudým křídlům.

Článek 9.8. Carbo je zpátky   Radek Štolpa

Dnes již bývalý asistent Montrealu Canadiens podepsal tříletou smlouvu s vedením Dallasu Stars a bude působit jako tzv. " speciální asistent" manažera Douga Armstronga.

Článek 20.7. Řezník Billy   Radek Štolpa

To, že hvězdy budou letos mezi volnými agenty zajímat právě křídelní útočníci bylo evidentní již dlouho. Ne, že by vedení nemělo zájem o centry (Holíkovi prý nabídli 12 mil. dolarů ročně), ale tam kde je bota nejvíce v minulé sezóně tlačila jsou právě křídla.


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist