Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 4.5. Dallas Stars se vrátili do hry  Kamil Šamulák

Turco předvedl skvělý výkon

Marty Turco

Bill Guerin si sice ve třetím utkání semifinále Západní konference odbyl svou letošní premiéru v playoff, ale nerozehranost či plně nedoléčené zranění stehenního svalu, kvůli kterému byl mimo hru od konce února, mu nedovolilo strávit na ledě více než 10 střídání.

Do sestavy se navrátil také veterán vyřazovacích bojů Claude Lemieux, kterého trápila třísla, ale příliš Mighty Ducks v zápase nepotrápil, na Giguera vyslal jenom jednu ránu.

Dallas opět obdržel nešťastný gól, tentokrát se puk odrazil do brány od brusle Richarda Matvichuka. Vše ostatní však zvládli Stars na výbornou (vynikající výkon podal zejména Marty Turco), což jim dovolilo snížit stav série na 1:2.

Turco chytal opravdu výjimečně. Přesně jako brankář, který vévodil lize po základní části s průměrem 1,71 branek na zápas, nejnižším od druhé světové války. V předchozích osmi utkáních sice nepředváděl špatné výkony, ale jeho výkon byl pouze průměrný a to v playoff prostě nestačí.

Marty zvítězil jen ve čtyřech z prvních osmi utkání playoff, navíc v nich inkasoval několik velmi laciných gólů, což pořádně zacloumalo důvěrou fanoušků v jeho schopnosti.

Tentokrát však Marty předvedl bezchybný výkon a pochytal 31 střel soupeře. Vyhnal tak ze své mysli předchozí nezdary a smůlu, která ho až doposud v playoff provázela. Poprvé v sérii přehrál ve vynikající formě chytajícího Giguera a pomohl Dallasu snížit stav série na 1:2.

"Podržel nás ve chvílích, kdy jsme to potřebovali. Díky tomu jsme byli schopni odolat jejich počátečnímu tlaku. Anaheimu se letos mimořádně daří a my
jsme je chtěli konečně porazit."

Brenden Morrow, levé křídlo

Ve dvou utkáních odehrál Dallas celkem šest prodloužení a několikrát byli hráči nuceni nevěřícně kroutit hlavou nad skvělými zákroky Jeana-Sebastiena Giguera.

Do pondělního zápasu šly Hvězdy s následujícími předsevzetími. Povolit Ducks minimum střel na svého brankáře a snažit se neustále tlačit před Giguerovou branku.

Dvě vstřelené branky, které nakonec Stars stačili k vítězství ve třetím zápase série, obstaral neúnavný Jere Lehtinen. Jedna střela se odrazila do brány od jeho brusle, druhá jím tečovaná střela znamenala vítězný gól.

Stars se až doposud pokoušeli hrát na krásu, střílet branky po kombinacích, ale v playoff je to k ničemu. Tam má totiž každá branka stejný význam. Giguere byl sice doposud v sérii vystaven mnoha střelám, byl však čas prověřit jeho kvality přesnějšími střelami.

Dallas nyní doufá, že anaheimské kouzlo zmizelo. Mighty Ducks byli nuceni strávit svou první prohru v tomto playoff po šesti jednogólových vítězstvích.

Snad Ducks nebudou přesnou reinkarnací Caroliny Hurricanes z minulého roku.

Několik hráčů Hvězd, mezi nimi především Mike Modano, cítí, že Ducks zašli se svou tvrdou a urputnou hrou ve středním pásmu, která je plná sekání a hákování, mimo únosné meze. Modano novinářům sdělil, že po neustálém soupeřově hákování a sekání vypadají ruce většiny hráčů Stars jako ruce narkomanů.

Ve třetím zápase série byl poměr vyloučení na obou stranách konečně vyrovnaný a Hvězdám se podařilo využít jednu ze svých čtyř přesilovek. Modanovo remcání tak zřejmě nezůstalo bez efektu.

S Guerinem zpátky v sestavě všichni u Stars věří, že se vše otočí k lepšímu. Billyho výkon by se po rozehrání ve třetím utkání měl rapidně zlepšit a všichni spoléhají na to, že najde v postoji Giguera několik skulin, kterými dopraví puk do brány a pořádně ho tak rozesmutní. Guerin se ve třetím utkání sice jenom rozehrával, ale jeho pouhá přítomnost působila na psychiku Stars jako ten nejlepší elixír.

Ještě před pondělním utkáním byli Stars zoufalým týmem, po něm už však jsou v mnohem lepší a bojovnější náladě. Aby vybojovali zpátky výhodu domácího ledu, bude zapotřebí si takovou náladu udržet.

"Díváme se na čtvrtý zápas jako na povinné vítězství."
Jere Lehtinen, pravé křídlo

Stav zraněných

PK David Oliver si už v letošním playoff s největší pravděpodobností nezahraje. Na vině je ošklivé zranění ramene, které si vyžádá chirurgický zákrok.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 51544


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist