Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 26.4. Pierre Turgeon je zpět  Kamil Šamulák

Turgeon se vrací do sestavy; Guerin a Arnott jsou tomu velmi blízko

Pierre Turgeon

I když nikdo jiný s jistotou nevěděl, kdy by se mohl střední útočník Stars Pierre Turgeon po zranění kotníku vrátit na led, jeho spoluhráč - Dallaský brankář Ron Tugnutt - si byl téměř jistý, že to bude toto pondělí, kdy mají Stars naplánovaný trénink ve své tréninkové hale.

"Věřte mi. Je připravený. Určitě nastoupí a bude platným hráčem."
Marty Turco, brankář Stars

V Dallasu všichni doufají, že Turgeon výrazně pomůže týmu v druhém kole Stanleyova poháru, ve kterém se Stars střetnou s Anaheimem. Turgeon by se měl do série zapojit hned od prvního utkání. Alespoň tak to shodně tvrdí jak trenér Dave Tippett, tak samotný Turgeon.

"Turgeon je už vyléčen, pohyb na ledě už mu nečiní žádné problémy. Očekáváme, že bude k dispozici pro první utkání."
Dave Tippett, trenér Stars

Může to být pravda. Turgeon totiž nedávno prohlásil, že byl připraven nastoupit do případného sedmého utkání mezi Stars a Oilers, kdyby bylo nutné jej odehrát. Naneštěstí Stars porazili Oilers v šestém utkání, čímž sobě i Turgeonovi dopřáli luxus v podobě několikadenního odpočinku.

"Pravděpodobně už je připraven nastoupit. Ale budeme hrát až ve čtvrtek, takže má k dispozici ještě několik dní na to, aby se dostal do rytmu."
Dave Tippett, trenér Stars

Tippett dále vypověděl, že existuje velká šance na to, že Dallas bude hned od prvního zápasu proti Anaheimu, který v prvním kole pořádně zametl s obhájcem trofeje z Detroitu, v kompletní sestavě.

Společně s Turgeonem, který je mimo hru od 23. března díky zranění kotníku, by do soubojů druhého kola mohl zasáhnout také Jason Arnott, který se zranil ve čtvrtečním pátém utkání proti Edmontonu a neúčastnil se tak šestého zápasu této série. Velmi pravděpodobné je také to, že se do sestavy Stars v průběhu druhého kola vrátí Bill Guerin, vynikající pravé křídlo, které je mimo hru již od 27. února.

V pondělí Tippett zástupcům tisku sdělil, že očekává účast Arnotta v prvním zápase druhého kola.

"Myslím, že ve čtvrtek bude Jason O.K. a bude připraven nastoupit."
Dave Tippett, trenér Stars

A Guerin?

"Byl bych velice šokován, kdyby se Bill během následující série neobjevil
v naší sestavě."

Dave Tippett, trenér Stars

Fakt, že Dallas Stars vyřadili tým Edmontonu v šesti utkáních i bez těchto tří klíčových hráčů - každý z nich přitom patří do elitní skupiny šesti nejlepších forvardů týmu - je náležitým svědectvím toho, jak kvalitní a širokou soupiskou tým Stars disponuje. Budou jí znovu potřebovat - spolu s náležitým příspěvkem od těchto tří - jestliže mají v plánu dosáhnout stejného úspěchu i proti Anaheimu.

"Disponujeme dostatečně širokou a kvalitní soupiskou. Na našich gólech se podílí celá řada hráčů, nejenom několik jedinců. A také máme Marty Turca.
Ten v minulém zápase, především na jeho konci, předvedl několik parádních zákroků. Máme tedy všechno to, co budeme v sérii s Mighty Ducks potřebovat."

Pierre Turgeon, levé křídlo Stars

Pro Turgeona, vracejícího se na led, je tato pozice o mnoho jednodušší než ta, ve které se nacházel v sobotu večer. Tehdy byl totiž nucen sledovat výkony svých spoluhráčů doma před televizní obrazovkou.

"Několikrát jsem musel od televize odejít. Nemohl jsem vydržet stát celou dobu před ní. Když Oilers vyrovnali na 2:2 a vrátili se tak do zápasu, musel jsem se jít ven projít. Doma jsem to prostě nemohl vydržet. Sledovat takový zápas v televizi je pro mně mnohem těžší, než se ho účastnit přímo na ledě. Tam je to úplně jiný pocit, jste hodně soustředěný a často velmi unavený. Nemáte možnost tolik přemýšlet o vývoji utkání."
Pierre Turgeon, levé křídlo Stars

Doufejme, že něco podobného už Pierre nebude muset podstoupit.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 70805


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist