Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 20.4. Nepostradatelný Derian Hatcher  Kamil Šamulák

Derian Hatcher

Derian Hatcher je pro Dallas nepostradatelným. Když je na ledě, obrana týmu je o několik stupňů lepší. Edmonton o tom ví své.

Vinou trestu nemohl Hatcher nastoupit k třetímu utkání série prvního kola mezi Stars a Oilers a jeho tým na to ihned doplatil. Obrana Stars bez něj zcela selhala, když dovolila soupeři ve třetí třetině zásadní obrat v utkání. Dallas inkasoval tři branky ve velmi rychlém sledu.

Do čtvrtého utkání hraného v úterý však už Hatch naskočil, předvedl výborný výkon a pomohl Stars srovnat stav série na 2:2. Pátý zápas byl na programu ve čtvrtek.

"Náš kapitán byl klíčovým mužem utkání. Udělal všechno to, co musel udělat, abychom zápas vyhráli. Musí být velmi těžké hrát proti němu."
Dave Tippett, trenér Stars

Hatcher byl nucen vynechat třetí utkání hrané v Edmontonu, na vině byla jeho prudká povaha. V obou prvních utkáních série se nechal vyloučit za nesportovní chování do konce utkání. A za to následoval trest - stop na jedno utkání. Další takový trest by pro něj už znamenal stop na dvě utkání.

Hráči Oilers to věděli a proto se ho pokoušeli celý zápas vyprovokovat. Také fanoušci dělali co mohli. Ani poslední siréna neukončila lov na Hatchera, několik edmontonských hráčů do něj i po siréně strkalo a šťouchalo. Rozhodčí rozpoznali k čemu se schyluje a rychle chumel hráčů kolem Deriana rozehnali.

"Samozřejmě, oni dobře znali jeho situaci. Myslím si, že to zvládl obdivuhodně. Držel se mimo skrumáže. Rád bych ho to viděl dělat častěji. Pro nás je velmi důležité, aby byl Hatch na ledě co nejvíce. Protože čím častěji je na ledě, tím lépe pro nás."

Statistiky to potvrzují. Hatcher má v hodnocení +/- 5 kladných bodů, což je nejvíce ze všech hráčů série.

V utkání číslo 4 pomohl Derian přestát týmu čtyři přesilové hry soupeře. Hrál skoro 30 minut, třikrát vystřelil na soupeřovu branku a za zákrok na něj byl vyloučen edmontonský hráč jen těsně poté, co Edmonton srovnal ve třetí třetině stav utkání. Krátce nato Dallas skóroval dvakrát během 23 sekund, získal tak vedení a to si potom jenom ohlídal.

"Je to skvělý pocit. Získali jsme zpátky výhodu domácího ledu. To bylo přesně to, o co jsme usilovali. Teď už se hraje na dva vítězné."
Derian Hatcher, kapitán Stars

Hatcher nemá strach z toho, že by byl vyloučen ještě jednou do konce utkání. Poukazuje na to, že v základní části ho to nepotkalo ani jednou.

Dvořák je mimo

Olejáři dostali ve středu špatnou zprávu. Radek Dvořák bude muset podstoupit chirurgický zákrok na zlomené kosti pravé ruky a bude tak mimo hru. Dvořák byl autorem vítězného gólu ve třetím utkání. Prokličkoval dallaskou obranou oslabenou o Hatchera a střelou zápěstím překonal brankáře Marty Turca.

"Je to pro nás velká ztráta. Radek hrál ve vynikající formě. Nádhernou brankou nám vyhrál třetí zápas série. Dvořák je typem hráče, který umí rozhodovat utkání. V důležitých momentech dokáže převzít otěže utkání."