Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 17.4. Derian Hatcher je pravým kapitánem  Radek Štolpa

Tvrdý obránce Derian Hatcher dovedl Stars k vítězství v utkání číslo čtyři

Derian Hatcher

Kapitán týmu Dallas Stars Derian Hatcher vypověděl, že se cítil velmi špatně, když musel sledovat prohru svých spoluhráčů ve třetím utkání úvodního kola play-off. Dallas podlehl v nedělním večerním utkání Edmontonu 2:3.

Hatcher byl nucen sledovat porážku z pozice mimo led, konkrétně ze šatny, aniž by mohl týmu jakkoli pomoci.

Hatcher byl v každém z úvodních dvou utkání hraných v Dallasu poslán předčasně do sprch. Nejprve za nešetrný úder loktem do obličeje obránce Oilers Steva Staiose a pak za účast v hromadné šarvátce. Za tyto tresty pak mohutnému obránci nebylo umožněno nastoupit v následujícím utkání.

Ale ve čtvrtém utkání už byl Hatcher zpátky na svoji pozici na dallaské modré čáře. A byli to Oilers, kteří z toho byli hodně smutní.

"Cítil jsem se opravdu dobře z návratu na led. Mimoto jsme znovu získali výhodu domácího ledu."
Derian Hatcher, obránce Stars

Hatch byl doslova pojídačem minut na ledě při úterní výhře 3:1, s 35-ti střídáními, 29:49 minutami strávenými na ledě a třemi střelami. Ve statistice +/- si připsal dva kladné body a i díky němu Stars vstřelili rozhodující gól. Hatcher byl totiž obětí zákroku, za nějž byl útočník Oilers Brad Isbister poslán na trestnou lavici. V následné přesilovce Stars nepustili protivníka z obranné třetiny a jen několik sekund po vypršení Isbisterova trestu vstřelili rozhodující gól utkání.

"Hatch je vůdcem týmu. Samozřejmě, byla to pro nás velká výhoda mít ho zpátky. Mluvíte o Hatchovi a první věc, která Vás napadne, je jeho mohutná postava a síla, ale on umí mnohem více. Zvládá ofensivní i defensivní hru, přesilovky i oslabení."
Stu Barnes, střelec vítězného gólu Stars v utkání číslo čtyři

Hlavní trenér Dave Tippett velmi ocenil Hatcherovu hru v zápase

"Byl dominantním článkem naší hry a držel se daleko od skrumáží. Z mého pohledu, to je to nejlepší, co ho vidím dělat.
Potřebujeme ho mít na ledě."

Dave Tippett, trenér Dallas Stars

Jeden z fanoušků Oilers držel nad hlavou transparent, na němž stálo - Hatcher nosí kalhotky - a poblázněné hlediště ve Skyreach Centre se toho ihned chytlo. Při každém kontaktu Deriana s pukem publikum napodobovalo zvuky brečícího dítěte.

"Nevím, co jsem udělal. Dokonce jsem v minulém utkání ani nehrál."
Derian Hatcher, kapitán Stars

Edmonton si byl dobře vědom síly Deriana Hatchera. A proto se snažil za každou cenu Hatcherovi návrat znepříjemnit. Hned na začátku utkání se do strkanice s ním pustil nejmohutnější útočník Oilers Georges Laraque, vážící bezmála 110 kg, a na konci utkání po Derianovi tvrdě vystartoval Mike Comrie. Za což si po zásluze vysloužil dvouminutový trest.

"Danny (rozhodčí Dan Marouelli) v jednu chvíli přijel ke mně a řekl mi ´Budu stát za tebou. Vím, o co se pokoušejí´. Tohle přesně mi řekl."
Derian Hatcher, kapitán Stars

"Hatcher má výrazný vliv na své spoluhráče, dodává jim tolik potřebné sebevědomí. Sami můžete vidět, že jejich tým s Hatcherem na ledě hraje úplně jinak než bez něho."
Georges Laraque, útočník Oilers

Hatcherova přítomnost na ledě byla nadmíru důležitá pro vyčerpané Stars, kteří se i nadále budou muset obejít bez útočníků Billa Guerina a Pierre Turgeona. Ani jeden z nich by do průběhu série s Oilers neměl zasáhnout.

šipka Použité zdroje: Faceoff.com, Dallasstars.com, ESPN.com, NHL.cz, Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 57583


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist