Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 29.3. Bude Armstrong po sezóně veleben?  Kamil Šamulák

Když Doug Armstrong přebíral minulý rok po Bobu Gaineym práci generálního manažera, zdědil tým plný veteránů - tým, jehož výkony byly pro mnohé zklamáním a který se nakonec neprobojoval do play - off.

Nejdříve ze všeho svolal Armstrong své poradce a společně s nimi řešil situaci jinak než Dean Lombardi ze San Jose, který se letos ocitl ve velmi podobné situaci a řešil ji tím, že se pokusil prodat či vyměnit prakticky každého hráče na týmové soupisce.

Namísto toho Armstrong přizval do týmu Dave Tippetta, pravděpodobně nejlepšího mladého trenéra který byl k dispozici, a pokusil se tým zlehka obměnit. Díky nedávnému příchodu Stu Barnese a Lyla Odeleina bude mít Armstrong pro play - off velmi široký a vyrovnaný kádr, jaký nemá snad nikdo v lize.

"Byli jsme postaveni před rozhodnutí, zdali tým vhodně doplnit či přestavět. Když jsme získali minulý rok před uzávěrkou přestupů Jasona Arnotta, bylo zcela zřejmé, jak jsme se rozhodli. Dali jsme znovu důvěru veteránům jako jsou Mike Modano, Derian Hatcher, Jere Lehtinen, Sergej Zubov, Richard Matvichuk, Darryl Sydor a ostatní. Důvěru k tomu, aby dostali tým zpátky nahoru. Všichni v týmu byli chápaví k provedeným změnám a věděli, že se něco takového musí dít."
Doug Armstrong, generální manažer Stars

"Cítíme že v Modanovi, Arnottovi, Barnesovi a Niko Kapanenovi máme čtyři chlapce, kteří splňují všechny parametry pro středního útočníka NHL. Víme,
že v play - off musíte být silní až do posledního zápasu a my teď máme osm velmi kvalitních obránců a 14 nebo 15 útočníků splňujících ty nejpřísnější měřítka pro úspěch v lize a očekáváme, že jestliže se v play - off udržíme až
do přelomu května a června, že je všechny využijeme."

Doug Armstrong, generální manažer Stars

Armstrong byl také nucen udělat klíčové rozhodnutí na místě brankářů. Jestliže nechcete tým přebudovat, ale jenom mu vdechnout novou jiskru, měli by jste se pokusit znovu podepsat vašeho brankáře. V případě Stars tedy Eda Belfoura. Ale Marty Turco se ukazoval nejen levnějším, ale také lepším.

"Uvědomovali jsme si, že Eddie a Marty už nemohou hrát v jednom týmu.
Ne proto, že by to mezi nimi vyvolávalo napětí, ale prostě proto, že Eddie potřebuje odehrát za sezónu 60 a více utkání a Marty taky potřebuje hrát co nejvíc, aby se jeho růst nezastavil. Lhal bych Vám, pokud bych teď tvrdil, že jsem očekával, že bude Marty chytat tak dobře. Dokonale však využil nabízenou příležitost."

Doug Armstrong, generální manažer Stars

Skutečně. Předtím než utrpěl výron kotníku, tedy přesně před třemi týdny, byl Turco na cestě k tomu, aby dal dohromady jeden z nejlepších brankářských výkonů v historii. Průměr gólů na zápas 1,77 je mezi nejnižšími v historii a procentuální úspěšnost 93,1% připomíná nejlepší sezóny Dominika Haška a Terryho Sawchuka.

Přidejte ještě schopnost znamenité rozehrávky, která je stejně dobrá a možná dokonce i lepší než Brodeurova, a je Vám hned jasné, že tým Stars je velmi oslaben, pokud není Turco v bráně. A to i přesto, že jeho náhradníkem je matador mezi brankáři NHL - Ron Tugnutt.

"Očekáváme, že se Marty během deseti dnů vrátí do branky. Nechceme však věci uspěchat, takže na něj nebudeme tlačit. Doufáme však, že ho budeme
mít zpátky na play - off."

Doug Armstrong, generální manažer Stars

Stars jsou tak zaměření na play - off, že promptně poslali Odeleina na dvoutýdenní odpočinek, neboť zjistili, že v posledních zápasech hrál v Chicagu i přes problémy s nohou. Generální manažer Černých Jestřábů Mike Smith prohlásil, že o něčem podobném neměl vůbec tušení.

Závod o Prezidentovu trofej a o první místo v Západní konferenci je sice důležitý, ale nemá cenu pro něj riskovat cokoli významného.

Když tým vypadne v prvním kole play - off, Armstrong bude možná litovat, že se nerozhodl k radikálnějším změnám. Ale jestliže tým bude hrát i v červnu, týmový účetní ho ujistí, že udělal správná rozhodnutí.

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com
šipka Počet shlédnutí článku: 52365


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist