Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 15.3. Síla veteránů  Kamil Šamulák

Před uzávěrkou přestupů získali Stars Odeleina a Barnese.

Stu Barnes

Jedno známé přísloví praví, že když se přestanete zlepšovat, čekáte vlastně jen na to, kdy přestanete být úspěšní.

Generální manažer Stars Doug Armstrong se zdá být s tímto pořekadlem dobře seznámen.

Navzdory tomu, že Stars se drží na prvním místě Západní konference a přetahují se s Ottawou o první příčku v soutěži, se Armstrong snaží svůj tým posílit. V pondělí, tedy den před uzávěrkou přestupů, získal Armstrong do svého týmu obránce Lyla Odeleina z Chicaga a středního útočníka Stu Barnese z Buffala. Ve zmiňovaných výměnách pak přišel Armstrong jen o jednoho hráče (Samiho Heleniuse).

"Naším cílem je hrát na takové úrovni, která nám umožní bojovat o Stanley Cup. To je úkol hráčů na ledě. Úkolem vedení týmu je pak připravit jim co nejlepší podmínky pro to, aby byli co nejvíce úspěšní. Získáním dvou
veteránů jim posíláme zprávu o tom, že v ně věříme a že věříme tomu, že
se mohou probojovat v playoff daleko."

Doug Armstrong

Klubové vedení začalo se svou prací v úterý ráno. Nejprve získalo z týmu Chicago Black Hawks Lyla Odeleina výměnou za později stanovenou náhradu a obránce Samiho Heleniuse, který poslední dva měsíce strávil na listině zraněných hráčů s roztříštěnou kolenní čéškou, a pak získalo Stu Barnese z Buffala výměnou za práva na talentovaného útočníka Mika Ryana a druhou volbu v letošním vstupním draftu.

Helenius, srdce kabiny a skutečný týmový hráč, byl výměnou samozřejmě zklamán ačkoli se v ní pokoušel vidět i šanci k tomu, jak se dostat častěji na led.

"Klub se ke mně vždy choval výborně. Cítil jsem se tady jako doma. Ale co můžete dělat? To je prostě obchod"
Sami Helenius

Ztratit hráče typu Heleniuse není nikdy lehké vzhledem k tomu, že Sami vždy udržoval v týmu dobrou náladu a byl v něm velmi oblíben.

"Bohužel, museli jsme Samiho vyměnit. Bylo by dobré mít ho i nadále v týmu, ale Chicago trvalo na hráčské náhradě. Sami je skvělým týmovým hráčem,
což prokázal v mnoha utkáních. V šatně byl výrazným hecířem a bral na sebe závazek týmového hráče se vším, co k tomu patří."

Doug Armstrong

V Odeleinovi Stars získali obránce, který může být ve vyřazovacích bojích nadmíru užitečný. S Odeleinem se počet kvalitních a spolehlivých obránců v týmu zvýšil už na osm - klub totiž může kdykoli povolat z farmářského celku Johna Erskina.

Podle kouče Dave Tippetta je nezbytně nutné mít na každý post kvalitní náhradu.

"Nemyslím si, že kterýkoli tým projde vyřazovacími boji bez zranění. Cítíme, že teď máme v týmu osm velmi kvalitních obránců. Lyle zná dobře naši situaci zde, zná sílu našeho týmu a je připraven být součástí toho všeho."
Dave Tippett

Mimochodem. Lyle Odelein už má zkušenosti s tím, jak se pohár vyhrává. V roce 1993 byl totiž členem týmu Montreal Canadiens a po finálové sérii s Los Angeles s ním tuto trofej vyhrál.

Stu Barnes, ačkoli Stanley Cup zatím nevyhrál, také není v playoff žádným zelenáčem. Doposud dovedl dva týmy do finále Stanley Cupu, včetně finále v roce 1999, ve kterém s týmem Buffala podlehl Dallasu až po šestizápasovém boji.

Tento 180 cm vysoký a 82 kg vážící střední útočník odehrál ve vyřazovacích bojích 78 utkání, připsal si v nich 24 branek a stejný počet asistencí (dohromady tedy 48 bodů), včetně sedmi vítězných gólů.

Angažování Stu Barnese neznamená jenom rozšíření stávající řady útočníků a náhradu za zraněného Billa Guerina, ale také dává Hvězdám více možností, jak poskládat útočné řady, a hráče, který bude kvalitním vedoucím třetí lajny.

"S tím jak se blížilo playoff jsme cítili, že potřebujeme rozšířit řady našich útočníků. Většina týmu má šest či devět velmi kvalitních útočníků. My jich
teď máme deset. ...a možná dokonce i 14 nebo 15."

Dave Tippett

A nyní mohou načít Stars svou cestu směřující k druhému Stanley Cupu.

"Teď, když jsme získali Stu Barnese, máme v týmu čtyři velmi dobré útoky."
Doug Armstrong

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com
šipka Počet shlédnutí článku: 51520


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist