Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 2.2. Vlasatý skejťák Niko Kapanen  Radek Štolpa

Niko Kapanen

Před několika lety by jste u Stars pro zápas mladých hvězd marně hledali adepty do sestavy. Dallas byl proslulý jako parta veteránů a hráčů staršího data narození ze spoustou zkušeností. Nebylo to zrovna vhodné místo pro mladé talenty. Jedním z mála, kterým se přesto podařilo prosadit byl Brenden Morrow.

"Bylo to opravdu složité. Kanadské body byly rezervovány pro starší hráče"
Brenden Morrow

Tohle pravidlo už v Dallasu dávno neplatí. Loni si zahrál za mladé hvězdy Brenden Morrow a letos se to podaří Niko Kapanenovi. Stále ještě 24 letý forvard obdržel pozvánku na tuto prestižní událost. Plachý Fin s chlupatou blonďatou kšticí vypadá spíše jako nějaký pouliční skateboardista, než nejlepší nováček v bodování +/-.

Jeho nominace je o to cennější, že jeho pozice v draftu nebyla zrovna vysoká. A jak známo pozice v draftu do značné míry určuje velikost šance, které se Vám v zámoří dostane. Dvakrát po sobě se na něj nedostalo vůbec a až napotřetí jej draftoval Dallas jako svou pátou volbu a jako 173. hráče celkově až v roce 1998.

Když tuto pozici porovnáte s takovými účastníky utkání mladých hvězd jako jsou Rick Nash (1. výběr mezi všemi v roce 2002), Alexander Svitov (3. v roce 2001), Stanislav Čistov (5. v roce 2001) nebo Jay Bouwmeester (5. v roce 2002) je to propastný rozdíl.

"Můžete na něm vidět jak se v kabině postupně rozkoukává. Nominace na zápas mladých hvězd mu hodně pomohla."
Jere Lehtinen

Niko si musel na svou šanci počkat, jakmile ji však dostal, chopil se jí ze vší vervou. Ve třetí útočné formaci nastupují výhradně hráči draftovaní Dallasem (nebo Minnesotou). Jere Lehtinen 29 let (3. volba Minnesota North Stars, 88. celkově v roce 1992) Brenden Morrow 24 let (1. volba Dallas Stars, 25. celkově v roce 1995).

Původní představa vedení před sezónou vypovídala o starším hráči na pozici třetího centra. Niko Kapanen však jejich předpoklady v kempu doslova zboural a vnesl do "checking line" spoustu energie. Dallas už prostě není tím týmem složeným výhradně z veteránů jako byl dříve.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 57765


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist