Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 29.1. Dahlén chce pohár!  Kamil Šamulák

Dahlen měl doposud nejblíže k vítězství ve Stanley Cupu v klubu Minnesota North Stars. Tedy v klubu, jehož pokračovateli jsou Dallas Stars.

Ulf Dahlén, který hrál za Hvězdy v období let 1989-94 - tedy také během minnesotského postupu do finále Stanley Cupu v roce 1991 (zde byla Minnesota smetena Mariovými Tučňáky) - se chce pokusit tuto jízdu znovu zopakovat, tentokrát však už s úspěšným koncem.

"Před sezónou jsem se díval na jednotlivé týmy a zvažoval jejich možnosti v play-off. A právě Dallas mi vyšel jako tým, který má jedny z největších šancí na celkové vítězství. Čas utíká, mladší už nebudu. Teď je pro mě ta poslední šance vyhrát Stanley Cup."
Ulf Dahlén

Hvězdy nejsou pro Dahléna jen týmem, v němž měl nejblíže k vítězství ve SC, ale staly se také týmem, ve kterém Dahlen strávil nejdelší dobu své hráčské kariéry. Dahlén vystřídal doposud pět klubů, nutno však říci, že sezóny strávené mezi Hvězdami patří k jeho nejzdařilejším.

"Hraji již třináct let. A nadosah jsem měl Stanley Cup jen jednou, ve finále roku 1991 a to v týmu, do kterého se teď vracím. Dallas podepsal přes léto skutečně dobré hráče a jeho šance na Stanley Cup jsou teď mnohem větší. Přímo cítím, jak si všichni lidé kolem mě přejí vyhrát a dělají pro to všechno."
Ulf Dahlén

Poslední tři sezóny strávil Dahlén v klubu Washington Capitals. Plnil různé úkoly a hrál v mnoha typově odlišných formacích. Jednou hrál jako pravé křídlo, jednou zase jako křídlo levé a prošel všemi formacemi mimo checking line. Po jistou dobu nastupoval také v prvním útoku s Adamem Oatesem a naším Jaromírem Jágrem.

Minulou sezónu skóroval dvacetřikrát, což byl jeho nejlepší výkon od sezóny 1993-94. Tedy roku, kdy byl vyměněn z Dallasu do San Jose (považte, za Douga Zmolka a Mike Lalora, kde těm je dnes konec?) a roku, v němž si připsal 36 úspěšných zásahů.

"On (Dahlén) přidal Davovi další možnosti, jak poskládat útočné formace. Nechci Davovi mluvit do koučování, ale myslím si, že teď máme ke každému našemu střednímu útočníkovi vhodné křídlo."
Doug Armstrong

Největší přínos Dahléna pro tým je však spatřován v jeho všestrannosti. To je ten pravý důvod, proč se jeho angažování do týmu jevilo pro generálního manažera Hvězd Douga Armstronga tak důležité. S Dahlénovým přispěním se teď mnohonásobně zvýšily možnosti poskládaní týmu.

"Dahlén je všestranným hráčem. Umí hrát dobře na obou stranách kluziště, může nastupovat na levém či pravém křídle a je teď právě v tom momentu své kariéry, kdy si dobře uvědomuje, na kterém místě je třeba zabrat,
aby byly výsledky týmu co nejlepší. Týmový úspěch pro něj znamená vše. Už to není žádný mladý zajíc, který se honí za body."

Doug Armstrong

A skutečnost, že Dahlén věří v sílu Dallasu, ujistila Armstronga v tom, že v létě odvedl kus poctivé práce.

"Byl jsem vzrušený, když mi Dahlén vyprávěl o tom, že by chtěl vyhrát
Stanley Cup a proto upřednostňuje při svém výběru Dallas. Myslím si, že takovéto uvažování je dobrým barometrem toho, jak teď hráči v lize
smýšlejí o Dallasu. Jsme velmi rádi, že máme v týmu dalšího skvělého veterána s takovými charakterovými vlastnostmi."

Doug Armstrong

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 52543


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist