Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 27.1. Tvrdý pracant Aaron Downey  Kamil Šamulák

Aaron Downey

Můžete to zkoušet jak dlouho chcete, ale stejně nenajdete v lize někoho takového.


Pokud jde o to, jak spoluhráče povzbudit, jak udržet v týmu výbornou náladu a jak stmelit partu, Aaron Downey je prostě ten nejlepší.

V tomto mi prostě věřte.

"Z každého Aaronova počínání je zřejmé, že svou práci miluje. Pokaždé, když přijde do šatny, přinese s sebou hodně pozitivní energie, kterou nás všechny nabíjí. Jeho nadšení je nezměrné a dokonce i tehdy, když není v sestavě a je nucen sledovat zápas v hledišti nebo v šatně, není smutný a neustále
se nás snaží nějakým způsobem povzbudit. Tohle cítí každý kluk v týmu. Downey nás vždy dobře naladí a vzbudí v nás hodně optimismu. A každý v týmu toho nějakým způsobem využívá."

Bill Guerin

Doopravdy. Downey si našel mnoho způsobů k tomu, aby byl klubu vždycky nápomocen. A ve výsledku mu to přineslo i očekávané ovoce. Trenéři mu začali více důvěřovat, což se promítlo v tom, že dostává více šancí ukázat se i na ledě.

"Pokud bych měl více takových utkání, jako bylo to v Chicagu, myslím, že by se mnou trenéři byli mnohem spokojenější. Dal jsem gól, pobil jsem se s Chrisem Simonem, který je pokládán za jednoho z nejlepších rváčů v lize a ukázal jsem svým spoluhráčům, že jsem tu pro to, abych se v kteroukoli chvíli za ně postavil. Udělám cokoliv pro tento tým. Žiju a dýchám pro něj."
Aaron Downey

V posledních týdnech se Downeymu daří. Je více méně pravidelně nasazován do sestavy. Na začátku sezóny však byla jeho situace diametrálně odlišná od té, kterou prožívá dnes. Z prvních 30-ti utkání týmu ke 20-ti nenastoupil a to i přesto, že byl zdráv. To zahrnovalo i šňůru dvaadvaceti zápasů, v nichž 18 x krát nenastoupil.

Takový stav může mnoho lidí frustrovat. Neustále chodíte na tréninky, dřete se do úmoru, ale na led se nedostanete. Aarona to však nemohlo odradit. Zůstal optimistou, neustále se nechal ujišťovat v tom, co po něm trenér chce.

"Každý den, každé setkání, vždy mi pokládal otázky. Chtěl vědět, jestli dělá
věci správně, jestli dost trénuje a podobně. Bylo na něm vidět, jak strašně moc se chce dostat do sestavy."

Dave Tippett

Problémem však bylo, že pro Downeyho se ze začátku prostě nenašlo místo v sestavě. V týmu nabytém hvězdami bylo pro trenéry velmi těžké najít místo pro takový typ hráče, jaký Downey představuje.

"Bohužel jsme mu nemohli dát tolik času na ledě, kolik bychom chtěli. Když máte v týmu tolik dobrých hráčů jako my, je velmi těžké najít pro každého z nich místo na ledě, včetně Aarona. Když jsme ho ale poslali na led, vždy
odvedl kus dobré a poctivé práce."

Dave Tippett

Downeyho čas však měl záhy přijít, jeho trpělivost se mu měla brzo vyplatit. 13. prosince byl zařazen do sestavy v utkání proti Atlantě a od tohoto okamžiku předváděl v utkáních tak dobré výkony, že trenéři začali hodně přemýšlet o tom, zda ho nechat či nenechat na soupisce. Jeho situace se zlepšila tak, že v posledních devíti zápasech vynechal pouhé dva zápasy, jeden z nich vinou těžkého nachlazení a chřipky.

Ten nejlepší okamžik však měl teprve přijít. V polovině prosince Dallas zajížděl na led Chicaga Black Hawks, Downeyho dřívějšího zaměstnavatele. V tomto utkání předvedl Aaron jeden ze svých nejlepších výkonů v lize. Nejenže dal v bitce vzpomenout na časy Shana Churly a doslova zpráskal Chrise Simona, ale dal také svůj první gól v dresu Hvězd - svůj celkově druhý v NHL - a dokonce svému velkému kamarádovi Jocelynovi Thibaultovi. Po takto vydařeném utkání měl tedy hodně důvodů k radosti.

"Zeptejte se kohokoli v této šatně a každý vám řekne, že má Aarona rád. Každý v této místnosti byl nedočkavý vidět ho odměněného tímto gólem."
Dave Tippett

Střílení branek není to, co se Downeymu stává každý večer. Jeho prací je starat se o vzruch na ledě, dělat bodyguarda nejlepším hráčům Hvězd a být nesmírně ostnatým trnem pro hráče soupeře. Downey je ochoten udělat cokoli, co pozvedne morálku v týmu, co nabudí hráče k lepším výkonům.

Někdy to znamená, že je nutno si to rozdat s nejlepšími bitkaři v lize. Minulý týden, kdy Stars hráli na Floridě, to znamenalo pustit se do křížku s Peterem Worrellem. S mužem vyšším o bezmála 20 cm a těžším o 12 kg. Downey tento svůj úkol zvládl více než dobře a je potřeba zde říci, že to byla jedna z neúchvatnějších bitek v této sezóně. Tímto činem znovu svým spoluhráčům připomněl, že je ochoten se za ně kdykoli a proti komukoli postavit.

Takovéto jednání je odrazem jeho přirozenosti, naturelu. Vždy bylo a vždy bude.

"Musíte být vždy optimistou, mít ten správný přístup k životu. Váš postoj
je v životě to nejdůležitější. Každé ráno při vstávání máte na výběr. Buď uděláte všechno pro to, aby jste byl šťastný a nebo podlehnete depresi a necháte se jí sžírat. Já jsem pro tu první možnost. Vždy se snažím positivně naladit sebe i druhé. To je to, co zvládám nejlépe. To, co mě dostalo do NHL."

Aaron Downey

Všechno je o pozitivním přístupu.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 51399


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist