Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 26.1. Nový rok Roba DiMaia  Kamil Šamulák

Rob DiMaio

Křídelnímu útočníkovi Robovi Dimaiovi se minulá sezóna zrovna dvakrát nevyvedla a neustálým vracením k ní se již cítí být unaven. Vše co teď právě chce, je zaměřit se na současnost.

"Nemohu to již změnit. Pro mě je to uzavřená kapitola. Nehodlám se kvůli
tomu trápit nebo na to myslet. Je to již minulost."

Rob DiMaio

Minulá sezóna byla pro Dimaia jedna z nejtěžších v jeho kariéře. Po té co podepsal smlouvu s Dallasem jako volný agent, přišel do kempu s tím, že bude praktikovat svoji hru tak jak byl zvyklý. Včetně důrazné hry u mantinelu, včetně morální podpory v kabině nebo třeba střílením důležitých gólů.

Jakkoli byl svými předpoklady stvořen pro Dallas Stars, nenašel společnou řeč s trenérem Hitchcokem. Nikdy se mu nehodil do koncepce a dostával žalostně málo prostoru na ledě.

Dimaiova krize vyvrcholila 14. března, když jej vedení zařadilo na listinu nechráněných hráčů. Jelikož o něj žádný tým neprojevil zájem, stěhoval se na farmu do Utahu. Krutá rána pro veterána, který si v nejprestižnější lize světa odkroutil 15 sezón.

"Rob pracoval minulou sezónu velice tvrdě, neměl však potřebné štěstí a to ho ubíjelo. Při takovém vývoji situace je samozřejmé, že ztratíte sebevědomí."
Jere Lehtinen

Loni měl za celou sezónu na svém kontě 11 bodů za 6 gólů a 5 asistencí. Letos po 12 zápasech již 5 gólů. Rob Dimaio je oproti loňsku jako vyměněný. V čem je tedy hlavní rozdíl? Sám Rob mluví o příležitostech a o důvěře.

"Je to v důvěře. Dostal jsem příležitost k tomu abych dokázal co umím
a co je mi vlastní. Důrazná hra do těla a zejména pak oslabení. Nepochyboval jsem o svých kvalitách, jen jsem potřeboval příležitost."

Rob DiMaio

A příležitostí mu dal Dave Tippett dost a dost. Oba dva se znají již z aktivní hráčské kariéry dallaského trenéra. Hráli spolu v jedné formaci společně s dnešním Tippetovým asistentem Markem Lambem.

"Byli jsme asi nejmenší lajna v lize co se vzrůstu týče. Vše jsme doháněli pracovitostí."
Dave Tippett

Když Tippett nastoupil jako hlavní trenér, hned si s Dimaiem promluvil. Od té chvíle věděl Dimaio, že je to pro něj nový start. Trenér mu slíbil jen a jen tvrdou práci a to je to, v čem si Rob libuje.

Kempem se proháněla spousta mladých a nadějných hráčů a Rob musel znovu dokazovat své kvality. A povedlo se mu to náramně. Od kempu patří k hlavním tahounům nejen na ledě, ale i v kabině a navíc střílí góly.

"Doposud je skvělý. Ne jen dobrý, je skutečně skvělý. Přináší do týmu
přesně tu energii, kterou potřebujeme. Své příležitosti využil dokonale."

Dave Tippett

Rob si zahrál v dosti zápasech i loni, ale jeho současná pozice je na míle vzdálená té loňské.

"Vždy jsem byl v Dallasu šťastný. Zamiloval jsem si ho. A teď jsem ještě šťastnější. Chceme vyhrávat jeden pro druhého a hrát lépe pro každého."
Rob DiMaio

A pro ty, kteří chtějí zapomenout na minulý rok. Zapomeňte na něj stejně dobře jako Rob Dimaio.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 60870


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist