Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 20.7. Řezník Billy  Radek Štolpa

Bill Guerin

To, že hvězdy budou letos mezi volnými agenty zajímat právě křídelní útočníci bylo evidentní již dlouho. Ne, že by vedení nemělo zájem o centry (Holíkovi prý nabídli 12 mil. dolarů ročně), ale tam kde je bota nejvíce v minulé sezóně tlačila jsou právě křídla.

Vedení se podařilo, tak jak slíbilo, ulovit kvalitního volného agenta. Ba co víc Bill Guerin byl jedním z těch nejlepších, kteří byli k dispozici, ne - li vůbec nejlepším.

Proč vlastně po něm hvězdy tolik prahly a nakonec se s Guerinem domluvily na pětileté smlouvě znějící na 45 mil. dolarů? Odpověď je celkem jednoduchá. On totiž může nabídnout úplně všechno co hvězdy očekávají a ještě něco na víc.

Loni chyběly Dallasu zejména kanadské bodíky na nemilost vzatého Hulla. Jistě se zde nabízí několik variant pro jeho letošní náhradu. Jenže Toni Amonte již spíše stárne než dozrává a hokej v Evropě není to co v NHL, natož pak v Dallasu (Selänne).

"On má trochu od všeho. My potřebujeme více než jen góly Teemu Selänneho. Guerin je rozhodně schopen vstřelit 30 - 35 gólů za sezónu. Navíc je velice silný a nezalekne se v žádné situaci."
Guy Carbonneau

Bill Guerin nemá takové střelecké schopnosti jako Hull. Fakt, že v sedmi sezónách vstřelil minimálně 20 gólů a v posledních dvou sezónách minimálně 40 bohatě stačí.

"On spojuje všechny dovednosti, které by jste si u křídla přáli."
Kirk Muller

Také bruslení ve vysoké rychlosti nečiní Billovi žádné problémy. Vždyť v roce 2001 byl nejrychlejším bruslařem na All Star Game. Navíc se nebojí jít do mlýnice před branku. Či spíše tam chodí docela pravidelně. Také u mantinelu se cítí jako ryba ve vodě. A když bude potřeba přitvrdit není se čeho obávat. Když ještě v dresu Edmontonu tvrdě zasáhl Petera Forsberga v Play - off vysokou holí do obličeje, začali mu novináři přezdívat "řezník Billy".

"Bude chránit Mika Modana a bude mu vytvářet dost prostoru potřebného pro jeho hru. A jestliže bude muset sundat rukavice, tak to bez váhání udělá."
Richard Matwichuk

A co vůdcovské schopnosti? Těmi je Guerin pověstný. Hvězdy doufají, že bude v kabině lídrem, jakým býval Guy Carbonneau. V Bostonu mu to nedělalo žádné potíže.

"V Bostonu byl defakto kapitán a mnohdy jediný hráč schopný pozvednout
tým po těžkých porážkách. Byl to takový vůdce typu Messier."

Mike Keanan

To je přesně to co hvězdy potřebují.

"Bill pomohl změnit tvář Bostonu. Vyzval hráče aby byli lepší a pak to podpořil svými výkony na ledě."
Mike Keanan

Bill Guerin má všechny předpoklady k tomu aby významnou měrou Dallasu v letech příštích pomohl k metám nejvyšším. Na to jestli se to mu a Dallasu podaří si budeme muset ještě chvíli počkat.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 51549


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist