Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 5.7. Bill Guerin Hvězdou!!   Radek Štolpa

Bill Guerin

Slabá křídla. Nesčetněkrát kritizovaná slabina hvězd v poslední sezóně se pomalu stává minulostí. Tak jak vedení slíbilo, velmi intenzivně letos vyjednává s volnými agenty a zatím největším výsledekem je příchod elitního křídla Billa Guerina.

Vedení si od nové akvizice hodně slibuje. Bill Guerin se dobře zná s Mikem Modanem, což potvrdili na letošní olympiádě, když byla jejich formace s LeClairem americkou nejlepší.

"Cítil jsem, že Dallas bude pro mě to nejlepší místo ."
Bill Guerin

Guerin je velice všestranným hráčem. Je velice dobrým střelcem, dokáže i patřičně přitvrdit a je vůdčí osobností v kabině. Právě takový hráč přesně zapadá do stylu hry hvězd z Texasu. Před časem se objevily zprávy, že Guerin nechce odejít na západ.

"Nikdy jsem nemluvil o tom, že nechci jít na západ a chci zůstat na východě. Jsem velmi šťasten z příchodu do Dallasu."
Bill Guerin

Letos jedenatřicetiletý křídelní útočník byl draftován v roce 1989 New Jersey Devils jako jejich jednička a pátá volba celkově. S Ďábly získal v roce 1995 i Stanley Cup.

Celkem ve své kariéře nastoupil postupně za Jersey, Edmonton a Boston ke 733 zápasům, v nichž zaznamenal 504 bodů za 256 gólů a 248 asistencí. V play - off nastoupil k 82 utkáním se ziskem 43 bodů (25+18).

"My jsme jej vnímali jako nejvhodnějšího neomezeného volného agenta
pro náš tým. Tam jsou i jiní velcí hráči, ale naše slabina byla na křídle. Podle našeho názoru přinese mnoho velikosti, rychlost a skórování. On je velkým příslibem."

Doug Armstrong

Guerin podepsal v Dallasu pětiletou smlouvu znějící celkem na 45 milionů dolaru. V první sezóně by si měl přijít na 7,5 mil a dalšího 1,5 mil. na případných bonusech.

Trenérovi se to v sestavě začíná hemžit slavnými jmény a jeho starosti jak formace patřičně poskládat dohromady mu zřejmě nikdo nezávidí.


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist