Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 18.1. Mike Modano hráčem týdne   Kamil Šamulák

Mike Modano

Dallaský střední útočník Mike Modano, který zaznamenal více než jeden bod v třech po sobě jdoucích vítězných zápasech a pomohl tak mužstvu natáhnout počet neprohraných zápasů na devět v řadě (7-0-2-0), byl jmenován Hráčem týdne pro týden končící nedělí, 12. ledna.

Modano dostal přednost před pravým křídlem z Colorada Avalanche Milanem Hejdukem (6 branek a tři asistence ve čtyřech zápasech), ottawským brankářem Patrickem Lalimem (3 výhry, 1 remíza a žádná prohra, průměr 2,09 branek na zápas, 2 čistá konta) a nashvillským brankářem Tomášem Vokounem (3 výhry, jedna remíza, průměr 1,72 branek na zápas).

Modano pomohl Hvězdám z Texasu ke třem výhrám v řadě v domácí aréně American Airlines Center, jež vylepšily domácí bilanci mužstva na 15 výher, 1 prohru, 3 remízy a jednu prohru v prodloužení, což je nejlepší bilance z domácího ledu mezi všemi týmy NHL. Mike Modano doprovodil výhru nad Los Angeles 7-4 dvěma asistencemi (7.ledna), zaznamenal branku a asistenci při výhře nad Chicagem 4-3 v prodloužení (9.ledna) a měl tři body (dvě branky a jednu asistenci) při výhře 6-3 proti Coloradu Avalanche (11.ledna).

Rovněž byl minulou sobotu jmenován do zahajovací sestavy pro nadcházející All-Stars Game, což se mu povedlo poprvé v kariéře. Mike Modano vede týmovou tabulku produktivity se 49 body (18 branek a 31 nahrávek) za 43 utkání a v hodnocení +/- má bilanci +16 bodů. Nyní vedoucí muž historických tabulek týmu co se týče vstřelených branek (434) a nasbíraných bodů (1 026), potřebuje již jen jednu nahrávku a tři odehrané zápasy k tomu, aby vyrovnal rekord v počtu nahrávek a odehraných zápasů držených doposud Nealem Brotenem (593 nahrávek a 992 zápasů).

Hvězdy mají aktuálně nejdelší sérii bez prohry v lize a posunuly se na první místo v celkovém bodovém hodnocení týmů s bilancí 25 vítězství, 10 remíz, 10 proher a 1 prohra v prodloužení. Celkově již mají 61 bodů.


nahoru | na úvod
Web4u

Reklama

Marken.cz

VHS, DVD, ročenky, životopisy, kroniky, zkrátka vše z NHL, Evropy, Extraligy a reprezentace
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist