Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 9.4. Play - off se vzdaluje  Radek Štolpa

Los AngelesDallas byl oslaben o veterána Pata Verbeeka a po ztrátě bodů v Anaheimu nutně potřeboval bodovat, pokud si chtěl udržet naději na play - off.

V první třetině se jako první postaral o vzrušení diváků nováček v dresu hvězd John Erskine. John se vrátil do sestavy po zlomenině nohy. V jedenácté minutě tvrdě sejmul Iana Laperriera.

Ten si nenechal nic líbit a oba se jak se patří porvali. Laperriere dostal 5 minut, John Erskine 2+5 a 10 minut osobní trest. Nabídnutou přesilovku domácí využili. Postaral se o to Adam Deadmarsh.

Utkání se hrálo (až na zmíněnou rvačku) slušně a tak se ve druhé třetině diváci nedočkali ani vyloučení ani žádného gólu. Nutno dodat, že by to byla docela náhoda domácí totiž vystřelili na branku pouze čtyřikrát a hosté dokonce dvakrát! Není střela jako střela, ale tahle bilance je tragická.

Ve třetí třetině se Dallas pokusil utkání zvrátit a zasypal Potvina 15 střelami. Gól vyšak padl na straně druhé, když se prosadil slovenský forvard Zigmund Pálfy.

V závěru utkání hosté ještě odvolali gólmana Belfoura a králové upravili výsledek zápasu na 3:0. Postaral se o to Bryan Smolinski a ukončil svoje střelecké trápení.

šipka Nenastoupili: MacLean, Sim, Manson, Verbeek
šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com