Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 25.3. Kačeři mocnější Hvězd  Radek Štolpa

AnaheimDallas nemá s Anaheimem letos nijak skvělou bilanci. Kachny se potácejí u absolutního dna soutěže a přes tuto skutečnost hvězdy pořádně trápí. První zápas v Anaheimu skončil remízou 2:2. Další zápas byl premiérovým pro Ricka Wilsona na trenérské lavici a nebyl nijak vydařený. Dallas prohrál doma 1:6. O čtrnáct dní později hvězdy poprvé letos kačery porazily.

Dallas šestkrát po sobě neprohrál, zato Anaheim v posledních pěti zápasech jen jednou zvítězil. Zato však porazil vedoucí Detroit. A svou specializaci na silné soupeře potvrdil i v Texasu.

První třetiny měli hosté třikrát možnost výhody početní převahy jednoho muže v poli. Domácí jen jednou. Přesto na střely zvítězili 8:5. Gólově však vyšly oba týmy na prázdno.

V sedmé minutě druhé třetiny pykal za sekání Brad Lukowich a hosté jeho hřích potrestali. Postaral se o to Steve Rucchin.

Běžela šestá minuta třetí třetiny a mocní kačeři zvýšili svůj náskok na rozdíl dvou branek. Eda Belfoura v brance Dallasu překonal Dan Blysma. Teprve ve třinácté minutě se probudili domácí. Výborného Giguera v brance hostí překonal v pohodě hrající Kirk Muller. Po hříchu to byl poslední gólový počin hvězd.

Nic nepomohl ani uzdravený Jason Arnott. Anaheimu stačilo k vítězství ubohých 13 střel. Poslední šanci k vyrovnání letošní nedobré vzájemné bilance bude mít Dallas v Anaheimu 7 dubna.

Hvězdy se před dnešním zápasem malinko zvedli z pomyslného bláta. Měli na dosah posun v divizi i konferenci směrem nahoru. Bodová bilance klubů pacifické divize je velice vyrovnaná a každá ztráta se počítá dvakrát. Zvlášť, když San Jose, Los Angeles a Phoenix hrají velice slušně (nebo spíš Dallas mizerně). Dallas se vrátil na osmé místo v divizi a balancuje na hraně samotného postupu do play - off.

šipka Nenastoupili: Erskine, Helenius, Lehtinen,Pellerin,Sim
šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com