Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 17.3. Výhra s Bluesmany  Radek Štolpa

St. LouisOba dva týmy byly velice pilné před uzávěrkou přestupů a tak se na ledě objevilo několik nových tváří. Na hostující straně to byl Ray Ferraro a v domácím dresu se představil Randy Mckay. Jason Arnot si doléčuje zranění žeber. K zápasu ještě nenastoupili Pierre Turgeon, který je na marodce s ramenem a Jere Lehtinen, kterého trápí kotník. Dallas se před zápasem nacházel tři body za bluesmany. Pro udržení osmé pozice před dotírajícími soupeři musel zvítězit.

V první třetině se domácí k vítězství nijak nepřiblížili, obešla bez totiž branek.

Ve druhé už to bylo lepší a do vedení šli domácí. Hned ve druhé minutě se trefil Sergej Zubov(10) po asistenci Mika Modana a Johna Macleana. Podařilo se mu tak využít přesilovku 5 na 3 hned po 19 sekundách. St. Louis se podařil během devíti minut dokonalý obrat skóre. V osmé minutě vyrovnal Chavanov(3) a v jedenácté minutě dostala hosty do vedení nová posila Ray Ferraro(10). Tomu se to podařilo v přesilovce, když na trestné lavici seděl Kirk Muller (vysoká hůl).

Dallasu se v posledních dnech rozstříleli obránci a tak v šestnácté minutě srovnal Richard Matvichuk(9). Na jeho gólu se podíleli Pellerin a nová akvizice McKay. V posledních pěti zápasech vstřelili obránci sedm gólů.

V poslední třetině padl již jen jediný gól. Jeho autorem byl ve třetí minutě k radosti domácích hráčů Kikr Muller. Muller dostal přihrávku od Mckaye a prostřelil Johnsona v brance notiček. Kirk Muller dostal nová křídla (Manny Malhotru a McKaye) a zřejmě jim to spolu prospívá.

"Byl to zápas o čtyři body. Vrátili jsme se z úspěšného tripu a snažíme se chytit i doma."
Pronesl Kirk Muller

Randy Mckay byl před zápasem velice nervózní.

"Byl jsem velmi nervózní, ale jakmile se hra rozjela všechno ze mě spadlo."
Randy Mckay

A jaký je stav marodů? Pierre Turgeon již s týmem bruslil a připustil možnost návratu na led v pátek. Ve čtvrtek by chtěl otestovat výdrž zraněného ramene a podle toho se rozhodnout. Jere Lehtinen by se měl objevit již v příštím zápase.

Dallas v posledních pěti zápasech neprohrál (2 vítězství, 3 remízy). Ostatní soupeři v boji a play - off nezahálejí a tři remízy jsou spíše ztrátou.

Další zápas je také čtyřbodový. Hvězdy doma uvítají Kojoty z Phoenixu.

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist