Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 17.3. Další plichta  Radek Štolpa

TorontoDallas nastoupil k utkání bez Benoita Bruneta, kterého vyměnil do Otawy.

Domácí se dostali do problémů s brankáři. Jejich jednička Curtis Joseph se zranil a tak začal pravidelně nastupovat Cory Shwab. Vedení neponechalo nic náhodě a posílilo a Tomy Barrassa. Toho Toronto vyměnilo za čtvrté místo v draftu. Ještě pro doplnění Barrasso bude v létě volným agentem. Domácí v posledních pěti zápasech čtyřikrát zvítězili a ani proti Dallasu se nehodlali smířit se ztrátou bodů.

Do vedení šel ovšem Dallas. Postaral se o to v sedmé minutě Kirk Muller po přihrávce Pata Verbeeka. O deset minut později srovnal Robert Reichel.

Ve druhé třetině s z góly doslova roztrhl pytel. Do vedení šel opět Dallas. Ve třetí minutě se trefil Scott Pellerin a v páté minutě zvýšil Brenden Morrow. Toronto se nevzdávalo a skóre převrátilo ve svůj prospěch. V osmé minutě při přesilovce nejprve snížil opět Reichel. Na trestné lavici seděl Darryl Sydor. Po jeho gólu se střídali gólmani v brance hostí. Ed Belfoura nahradil Marty Turco. Ještě v téže minutě srovnal Gary Valk. V poslední minutě druhé třetiny poprvé domácí vedli zásluhou Matse Sundina. Na trestné lavici seděli Derian Hatcher a Lukovich a domácí přesilovku 5 na 3 využili.

V páté minutě třetí třetiny zaúřadovala první formace Dallasu a Brenden Morrow opět srovnal.

"Celá naše řada hrála dnes dobře."
Pochvaloval si Brenden Morrow

Torontu se dařily přesilovky a hosté jim je popřávali plnými doušky. A tak další příležitost při trestu Morrowa využil Gary Roberts. Dallasu se také povedla jedna přesilovka a přišla v pravý čas. Na trestné lavici seděl Corry Cross a početní výhodu využil Derian Hatcher.

V prodloužení již gól nepadl a tak se týmy rozešly smírně.

"Museli jste být dnes připoutáni bezpečnostním pásem, jinak jste za jízdy vypadli. Byla to opravdu rychlá jízda."
Rick Wilson

Koučem Wilsonem vyhlašovaná taktika s co nejnižším počtem obdržených gólů se nějak nedaří. V posledních dvou zápasech hvězdy obdržely celkem osm gólů. Bodový zisk momentálně stačí na postupovou osmičku, ale v divizi je bilance tristní. Čtvrté místo není pro pravidelného vítěze zrovna lichotivé.

šipka Nenastoupili: Sim, Helenius, Turgeon
šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist