Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 16.3. Bodík z Montrealu  Radek Štolpa

MontrealDalším soupeřem na cestě po soupeřových kluzištích byl Montreal. Dallas nastoupil již s novou posilou Manny Malhotrem. V zápase ve Washingtonu se blýskla obranná dvojice Darryl Sydor - Sergej Zubov a také Ed Belfour, který vyhrál zápas poprvé od 13. února. Domácí jsou na tom skoro stejně jako hvězdy a urputně bojují o play - off. Z posledních deseti zápasů se jim však podařilo vyhrát pouze tři. Hvězdy nastoupily do zápasu oslabeny o Pierre Turgeona, který si v zápase s Washingtonem.

V páté minutě otevřel skóre zápasu Mike Modano(32). Asistenci si připsaly obě jeho křídla o které má zájem Florida. Ve dvanácté minutě první třetiny srovnal Perreault(22).

Ve druhé třetině Dallas polevil a zle se mu to vymstilo. Nejprve poslal domácí poprvé v zápase do vedení Andreas Dackel(13). Hvězdy hrály v té chvíli dokonce přesilovku. V osmnácté minutě druhé třetiny zvýšil na rozdíl dvou gólů Marcel Hossa(3). Stars v první i druhé třetině přestříleli domácí celkem 26 :14. Nebylo jim to však nic platné, Habs vedli 3:1.

Ve třetí třetině se Dallasu povedlo srovnat. V desáté minutě Jere Lehtinen(20) dostal přihrávku od Kirka Mullera a podél gólmana Theodora skóroval. Ve dvanácté minutě potom svojí první trefou letos srovnal Brad Lukowich(1).

"Poslední měsíc jsem měl množství šancí a konečně jsem se trefil."
Řekl šťastný střelec Brad Lukowich

Po vyrovnávacím gólu se staly hvězdy pány na ledě. Nebyli se však schopni střelecky prosadit. Největší šanci měl v závěru utkání Joe Nieuvendyk při přesilovce. Ani on se neprosadil.