Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 14.3. Vítězství ve Washindtonu  Radek Štolpa

WashingtonPo dvou nevydařených domácích utkáních vyrazily hvězdy na turné po hřištích soupeřů. První zápas je čekal na ledě Washingtonu Capitals. Nováček v týmu hvězd John Erskine si zlomil v utkání s New Jersey nohu. V obranné dvojici s Bradem Lukovichem proto nastoupil Sami Helenius a z farmy byl povolán veterán Dave Manson.

Do branky se po prohraném zápase s ďábly opět postavil Ed Belfour. Domácí se museli obejít hned bez tří svých plejerů. Konkrétně Calle Johanssona, Jeff Halperna a Daniuse Zubruse. Oba dva týmy si z posledních deseti zápasů připsali na své konto šest výher. Vzájemná bilance hovoří pro stars. Z posledních čtrnácti zápasů 9 vyhráli, 4 prohráli a jednou se nerozhodlo ani po prodloužení.

V osmé minutě zápasu otevřel gólový účet zápasu Darryl Sydor. Po asistenci Sergeje Zubova a Deriana Hatchera svou druhou brankou letos poslal hvězdy do vedení (Na brance se podíleli tři obránci). Na trestné lavici zrovna seděl Forbes a hvězdy jeho přestupek potrestaly. V sedmnácté minutě se prosadila Dead-line. Na gólu Jede Lehtinena asistoval Turgeon a Martin Ručinský. Na hodinách zrovna svítilo 19:00 a Ed lovil puk poprvé ze sítě. Postaral se o to Kristich svým druhým gólem v posledních dvou zápasech, když před tím v 25 zápasech neskóroval.

Druhá třetina byla z obou stran velice slušná a obešla se bez vyloučení. Skóre se pohnulo jen jednou a to opět ve prospěch hostí. Po příhře Joe Nieuwendyka se trefil Sergej Zubov.

V desáté minutě třetí třetiny domácí snížili na rozdíl jediné branky. Postaral se o to Andrei Nikoloshin. Dallas ale hrál ten večer přesilovky ve velkém stylu. Hvězdy ze třech nabídnutých příležitostí dvě využily a rozhodli v nich utkání. Ve dvanácté minutě si vysloužil Konovalchuk trest na 2+2 za nedovolenou hru vysokou holí. Jeho prohřešek potrestal Brenden Morrow. Nápomocní mu byli Sydor a Zubov. V poslední minutě vrhli caps všechny síly do útoku, odvolali brankáře a Kirk Muller pečetil do prázdné branky na konečných 2:5.

"Byl to náš velký zápas. Měli jsme mnoho energie a hráli jsme skutečně dobře."
Vyjádřil se John Maclean

Dallas vyhrál také díky skvělému výkonu Eda Belfoura. Po dlouhé době vychytal vítězné utkání a jeho procentuální úspěšnost vyšplhala nad 90 %.

"Chceme inkasovat nejvíce dva góly v jednom zápase a základem je dobrá hra brankářů."