Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 11.3. Domácí mizérie pokračuje  Radek Štolpa

New JerseyEd Belfour přiznal, že Marty Turco chytá ve velké formě. Zároveň však projevil přání se taky do branky dostat. Trenér Wilson jeho přání vyslyšel a postavil jej do branky k utkání s Ďábly z New Jersey. Rick Wilson si uvědomuje Edovu složitou situaci.

"Ed se nikdy nevzdává. Chce odchytat každý zápas."
Rick Wilson

Ed Belfour celý týden trénoval s trenérem brankářů.

"V Salt Lake City jsem nehrál. Zřejmě proto jsem nebyl připraven na 100%."
Ed Belfour

K utkání nemohl nastoupit ďábel Salomonson (ruka) a Dallaský nováček John Erskine (zlomená noha). Utkání v Dallasu bylo v pořadí čtvrtým zápasem na jejich tripu. V předešlých třech zápasech skórovali ďáblové jenom dvakrát.

Ve svém trápení pokračovali i v první třetině utkání v Dallasu. Nutno dodat, že hvězdy je velice úspěšně napodobily. Ba co více nevyužily výhody dvou přesilových her. Hned na začátku druhé minuty šel na trestnou lavici Holík (krosček) a ve dvacáté minutě dostali hosté trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Odseděl ho Sýkora.

Ve druhé třetině přišel zasloužený trest. Zápasy Dallasu se pravidelně rozhodují ve druhé třetině. Buď hvězdy jdou do vedení a to udrží až do konce (viz skvělá série Dallasu) nebo dostanou nejlépe jeden, pravidelně však více. Tato situace se opakovala i včera večer. Ve třinácté minutě se prosadil Tommy Albelin. Za ďábly se včera prosadili téměř samí sváteční střelci. Albelinova trefa byla v této sezóně dokonce první. Druhý gól přidal v přesilovce ve dvacáté minutě Brylin. Na lavici hanby seděl kapitán Derian Hatcher za faul loktem.

Ve třetí třetině, konkrétně v devatenácté minutě New Jersey přidalo třetí gól. Postaral se o něj Ginota. Byl to jeho teprve druhý gól v této sezóně.

Dallas nevyužil v tomto zápase tři přesilovky. V posledních pěti zápasech měly hvězdy příležitost k sehrání přesně devatenácti přesilovek a využili pouze jedinou.

"Naše přesilová hra přestala fungovat."
Darryl Sydor

Ed Belfour se v procentuální úspěšnosti zákroků opět nedostal nad 90 %. Trenér Wilson však byl s jeho výkonem spokojen.

"Myslím, že Ed chytal velmi dobře, zvláště v první třetině."
Darryl Sydor

Dallas hraje letos v domácím prostředí opravdu prachbídně. Dlouhodobě patří mezi nejhorších deset týmů v domácím prostředí. Před dvěma zápasy doma (Minesota, New Jersey) měly hvězdy na dosah čelo Pacifické divize. Teď jsou na čtvrtém místě.

šipka Martin Ručinský: 18:40, 2 min, 0+0, 2 střely, 0 bodů.
šipka Nenastoupili: Pellerin, Dimaio, Verbeek
šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist