Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 3.3. Dallas jede  Radek Štolpa

Los AngelesPřed dnešním zápasem ztrácely hvězdy na Los Angelské krále jeden bod. Povinnost (a hlavně postavení v divizi) velelo Dallasu zvítězit. Do sestavy se vrátil Mike Modano a do branky se postavil opět Marty Turco. Ed Belfour o jehož výměně se již na plno spekuluje seděl v tunelu mezi lavičkami a sledoval zápas na velké obrazovce v hale, neboť ze své pozice neviděl na led.

Skóre zápasu otevřel v sedmnácté minutě Jere Lehtinen po asistenci Turgeona a Martina Ručinského. Nově sestavená útočná formace pro oživení konkurence, úderné síly a hlavně Pierre Turgeona se prosazuje velice dobře a všichni tři se výkonnostně zvedli.

Zatímco v první třetině byl vyloučen pouze jeden hříšník, ve druhé třetině se jejich počet zvedl na šest (Verbeek 2x). Logicky přibylo i přesilových her a ty nezůstaly nevyužity.

Ve třinácté minutě druhé třetiny srovnal v již zmíněné přesilovce Deadmarsh. Ten ze vzduchu úspěšně usměrnil střelu Jasona Allisona. Na trestné lavici zrovna chladl Pat Verbeek, který se provinil hákováním proti pravidlům.

Hvězdy se nechtěly nechat zahanbit a také v přesilovce (Smolinski - také hákování) se ujaly opět vedení. Svou již osmou trefou letos se prosadil bek Richard Matvichuk. Uzdravující se Mike Modano našel za brankou Jamieho Langenbrunnera a jeho zpětná přihrávka byla přesná. 2:1

Ve třetí třetině se zase hrál hokej a jediným vyloučeným se stal Scott Pellerin. Králové naložili s přesilovkou jak se sluší a patří a srovnaly v 18 minutě na 2:2. Ve zmatku před brankou se nejlépe zorientoval Pálfy.

Jako ve Vancouveru se rozhodlo v prodloužení a zase byly šťastnější hvězdy. Brenden Morrow měl na levém kruhu puk na holi a hledal Pierre Turgeona. V cestě mu však stál dobře postavený hráč králů. Brenden udělal to nejlepší co mohl. Vystřelil na branku, našel skulinku ve výstroji Felixe Potvina a rozhodl utkání. Poslal tak hvězdy na druhé místo v divizi, právě před Los Angeles.

"Dříve jsme hráli dobře, ale nebyli jsme opravdu soustředění. Teď se soustředíme, hrajeme dobře a víme jak máme vyhrát."
Brenden Morrow

Po olympijské přestávce to byla čtvrtá výhra z pěti zápasů. Stars jsou tak rázem zpět ve hře o vítězství v Pacifické divizi. Velkou zásluhu na tom má paradoxně Ed Belfour.

šipka Turco: 24/26, 92,3%
šipka Martin Ručinský: 0+1, 1 střela, +1 bod.
šipka Nenastoupili: Dimaio, Helenius, Sim
šipka Střely: Dallas - Los Angeles - 31/26
šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com