Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 2.3. Za vteřinu 65  Radek Štolpa

VansouverUž s Macleanem v sestavě nastoupily hvězdy ve Vancouveru. V první třetině obě mužstva více útočila než bránila a výsledkem bylo celkem pět puků v sítích brankářů.

Do vedení šli hosté, když se v přesilovce prosadil pomalu se probouzející Pierre Turgeon. Na trestné lavici zrovna seděl Trevor Letovski. Hned devět vteřin po vedoucím gólu zvýšily hvězdy na 0:2. Ještě v sedmé minutě jako Turgeon se trefil "nováček" Maclean.

Domácí hrají letos velice solidně a podařil se jim pěkný kousek. Ještě do konce první třetiny otočili skóre na 3:2. Postupně se trefili Jovanovski, Letovski a Cassels.

Cassels vstřelil gól již Marty Turcovi, který nahradil v brance Eddieho Belfoura.

Ve druhé třetině přetrval vysoký počet vyloučení z první třetiny. Celkem osm. Gólů ovšem bylo mnohem méně, celkem jenom jeden. Nepostaral se o něj nikdo jiný než opět Maclean.

Třetí třetina byla nejchudší jak na vyloučení tak góly. Dvě vyloučení a žádná trefa znamenaly prodloužení. O vzruch se postaral Marty Turco, když zlikvidoval Hlaváčovi stoprocentní šanci.

Ve čtvrté minutě prodloužení šel na trestnou lavici Jovanovski a hvězdy jeho nedisciplinovanost zle vytrestaly. Po asistenci Joe Nieuwendyka a Turgeona v přesilovce překonal Cloutiera Mike Modano doslova a do písmene za vteřinu šedesát pět.

Velkou měrou k vítězství přispěl Marty Turco. Ed Wilson ocenil jeho výkon nominací na utkání v Coloradu.

šipka Belfour: 5/7, 71,4%, Turco: 20/21, 95,2%
šipka Martin Ručinský: 13:33 min, 0+0, 3 střely, 0 bodů.
šipka Turgeon: 1+1, Maclean: 2+0
šipka Střely: Vancouver - Dallas - 28/31
šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com