Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 14.2. Body z Mannhatanu  Radek Štolpa

New York RangersK poslednímu zápasu před Olympijský turnajem zavítaly hvězdy do New Yourku a odvezli si všechny body. V 18. minutě první třetiny šli domácí do vedení brankou Lindrose (22).

Dallas však nastoupil do druhé třetiny z ostra a hned ve druhé minutě srovnal Pierre Turgeon (9). Ten se trefil ve druhém zápase po sobě jdoucím.

Rangers se k tomu postavili tak, jak se na domácí tým sluší a patří. Barnaby (5) 2:1. Asistoval mi samozřejmě Lindros. Tím ovšem výčet gólových akcí domácích končí. Dál už kralovaly jenom hvězdy. V prostřední třetině padaly nejen góly, ale plnila se i trestná lavice. Ještě do druhé sirény srovnal v přesilovce uzdravený Jere Lehtinen (16).

Letos Jere odvádí velice solidní práci a mezi křídly je jednoznačně nejlepší.

Nerozhodný stav vydržel až do jedenácté minty třetí třetiny. Mike Modano nastoupil s novými křídly Brendenem Morrowem a Langenbrunnerem. Z jejich spolupráce vzešel vítězný gól elitního centra Dallasu, která byla již 29 v sezóně.

Vítězství pojistil nestárnoucí Joe Nieuwendyk (21) v sedmnácté minutě. Přesnou přihrávkou ho našel Benoit Brunnet.

Martin Ručinský k utkání vůbec nenastoupil. Hvězdy dvakrát v zápase prohrávaly, přesto zápas venku vyhrály. Venku se jim daří mnohem více než doma. Nejlepší by bylo odehrát všechny zápasy venku. Potom by zřejmě byl Dallas na špici celé ligy.

šipka Střely na branku: Dallas - Rangers:23/26
šipka Ed Belfour: 24/26, úspěšnost 92,3%
šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com