Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 12.2. Kačeři dostali rukavici  Radek Štolpa

AnaheimMartin Ručínský začal v Dallasu ve druhé lajně s Joe Nieuwendykem na centru. Hitchcok však usoudil, že jeho služby budou platnější v prvním útoku a Martin se ocitl vedle Mika Modana. Ze začátku se mu dařilo i v první lajně, ale přišel na něj útlum, jako na celou první formaci.

Rick Wilson vrátil Martina do druhé lajny a do první se na levé křídlo postavil Brenden Morrow. Který se již zřejmě plně zotavil po zranění kolene.

Brenden je velice zajímavá postava. Přes svůj mladý věk a nabitý kádr Dallasu se velice solidně prosazuje bodově, ale také pracuje usilovně pro mužstvo. Nikdy nejde pro ránu daleko a většinou jich více rozdá než přijme. Příchod Morrowa do první formace přinesl svěží vzduch, který opravdu zhluboka vdechli mocní kačeři. A zřejmě se jim z něho udělalo docela špatně.

V poslední minutě první třetiny hrály hvězdy přesilovku a dopřály kačerům první svěží doušek. Postaral se o něj uzdravený Jere Lehtinen (15) po asistenci Deriana Hatchera a Modana. Na trestné lavici seděl hříšník Leclerc.

Ve čtvrté minutě druhé třetiny se trefil Rob DiMaio (4). Rob se pod novým trenérem zvedl a vstřelil již dva góly. V sedmé minutě se vrátila ke slovu první útočná trojice a její nejmladší člen rozvlnil síť Anaheimu potřetí.

V polovině jedenácté minuty šel pykat na lavici hanby za podražení jediný hvězdný střelec z minulého utkání Jamie Langenbrunner. Jeho faul potrestal Leclerc. Dallas odpověděl doslova bleskově. O důraznou odpověď se postaral nejlepší muž na ledě. Mike Modano vstřelil již svůj 28 gól letos.

Hvězdám to ovšem bylo málo a ve třetí třetině pečetil výsledek utkání v přesilovce Sergej Zubov (8). Modano si připsal opět asistenci, letos má již 52 bodů a kromě zkrácené sezóny v roce 1994/95 zaznamenal vždy více než 50 bodů.

Kačeři hvězdy přestřílely o devět střel 35/26. V brance Dallasu však stál skvělý Ed Belfour, kterého připravil o nulu jediný Leclerc.

"To, že jsme přečkali tři úvodní oslabení bylo skvělé."
Ed Belfour

Zdá se, že Wilsonova brankářská strategie nese ovoce.

"Do kabiny se vrací sebedůvěra o odhodlání a to je příslib do budoucnosti."
Rick Wilson

šipka Nieuwendyk absentoval kvůli chřipce
šipka První útok zaznamenal dohromady 12 bodů
šipka Martin Ručinský: 0+0, 0 střel, 0 bodů
šipka Ed Belfour: 34/35, úspěšnost 97,1%
šipka Když daly hvězdy minimálně tři góly venku, tak vždy zvítězily. Stalo se to letos celkem čtrnáctkrát.
šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist