Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 14.1. SuperModano  Radek Štolpa

To co předvádí Mike Modano v posledních zápasech nemá obdoby. V šesti zápasech devětkrát skóroval! Takovou šňůru ve své kariéře nepamatuje.

Divočáky načal hned ze začátku. Na světelné tabuli právě svítilo 0:51 a Modana(25) objímali spoluhráči poprvé.

Na dalšího gól si počkali diváci do 14 minuty druhé třetiny. Střelcem se stal tradiční Modano(26), jehož gólovou přihrávkou zásobil Pierre Turgeon.

A s góly byl ve druhé třetině zase utrum. V 50. minutě utkání překonal výtečného Eda Belfoura Laaksonen(7). Minutu před tímto úspěchem ale skóroval Brenden Morrow a tak domácí jenom upravili výsledek.

Morrow se tak stal teprve čtvrtým hráčem Dallasu, který skóroval během Modanova bláznění. Konečným výsledkem 1:3 si hvězdy malinko spravili pošramocenou reputaci. Co je však potěšitelné je dobrá hra opor. Trenér k tomu poznamenal:

"Myslím, že Modano a Belfour dnes byli naši nejlepší hráči."
Ken Hitchcok

Modano má fazonu a Belfour se doufejme konečně chytil. Bez brankáře v pořádné formě nemůže Dallas na vítězství v divizi ani pomyslet.

šipka Martin Ručínský: 13:48 min, 0+0, 1střela, 0 bod.
šipka Belfour: 25/26, 96,2%.
šipka Wilds přestříleli Stars 26/16, nebylo jim to však nic platné.
šipka Tři hvězdy: 1. Modano, 2. Belfour, 3. Laaksonen.
šipka Ve třetí třetině musel hru opustit Matvichuk, který byl bolestivě zasažen pukem. Později se však do hry vrátil a pro další zápasy by měl být fit.
šipka Scott Pellerin poprvé nastoupil za Dallas.
šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com