Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 3.1. 400 zářezů Mika Modana  Radek Štolpa

Mike Modano

Mike Modano se narodil 7. června 1970 v Livonii. Mike byl draftován v roce 1988 jako celková jednička. Je to velmi ošidná pozice. Kolikrát již jsme zažili přehnané naděje vkládané do těchto nadějných hokejistů. A kolikrát jsme se již zklamali.

Mladí hráči jsou vystaveni velkému tlaku médií, klubů a diváků. A to se vůbec nezmiňuji o hře samotné. Právě zde v těchto velice těžkých chvílích se formují budoucí lídři týmů, osobnosti, legendy, ale také zklamání ledního hokeje.

Také o Modanovi odborníci pochybovali. Nevěřili, že se může drobnější Modano výrazně prosadit v tvrdé konkurenci. Minnesota na svou naději nijak nenaléhala a první sezónu poslala Modana do juniorské soutěže. Mike tak nakoukl do NHL až v play - off a to pouze dva zápasy.

Další sezónu již absolvoval celou v prvním mužstvu a výsledkem bylo 75 bodů (29+46) v 80 zápasech. Pro nováčka výborný počin. Vynesl mu nominaci na Calder Trophy. Druhá sezóna bývá pro nováčky nejhorší. Modano však s Minnesotou dokráčel až do finále Stanley Cupu, kde čekal soupeř nad síly North Stars - Pittsburgh.

Mike Modano i v dalších letech pravidelně prokazoval svou kvalitu. Nejcennější trofej však Hvězdám stále unikala. Po přestěhování do Dallasu se začínala situace obracet k lepšímu. Klíčovým momentem v Modanově kariéře byl příchod Kena Hitchcoka.

Ten dostal jak Mika, tak celý tým na vrchol celé NHL. Výsledkem byly dvě President Trophy a trofej nejcennější - Stanley Cup v roce 1999. Mike k němu přispěl 23 body (5+18) a stal se nejlepším nahrávačem v play - off. V té době byla nejlepší lajna v historii Stars (Jere Lehtinen - Mike Modano - Bret Hull) v nejlepší formě a Modano jí šéfoval.

V roce 2000 se hvězdy znovu dostaly do finále Stanley Cupu. New Jersey se ukázaly být lepším týmem a po zásluze zvítězily.

Je 2. ledna 2002 a Dallas hraje doma s Atlantou. Na trestné lavici zrovna sedí Ray Ferraro. Brad Lukowich střílí, Milan Hnilička pouze vyráží a Mike Modano vrací puk do sítě. Diváci vstávají a aplaudují. Mike právě vsítil 400 gól v kariéře. Stal se tak čtvrtým Američanem, kterému se tento kousek povedl.

"Jsem šťastný, že se mi to podařilo doma před našimi fanoušky, protože to představuje velkou část mého života."
Mike Modano

Modano rozhodně nehodlá na této vysoké metě skončit.

"Naděje, že budu moci vytvořit čísla, kterých nikdo nedosáhl je to co mě žene kupředu."
Mike Modano

Mike Modano nastoupil do dnešního dne v základní části ke 905 utkáním. Zaznamenal 400 gólů a 534 asistencí, což je celkem 934 bodů.

V play - off si nastoupil ke 127 utkáním a výsledkem je 109 bodů (45+64).

šipka  Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist