Dallas Stars cz Výměny a spekulace z NHL
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL

Výměny a spekulace v NHL

Červenec 2004

Aktuální výměny a přestupové spekulace z celé NHL si můžete přečíst zde.

Brett Hull přece jen do Dallasu ?

30.7. Dallas Stars během poměrně krátké doby už podruhé navýšili sumu, kterou se snaží zlákat Bretta Hulla zpět do Dallasu. Včera to bylo ještě 1,5 - 2 milionu dolarů za sezonu, poslední nabídka je mezi 2 – 3 miliony. Dallas News píší o 2,2 milionech dolarů za sezonu. Smlouva mezi Stars a Brettem Hullem je prý na spadnutí. Mě se to jeví jako dobře provedený taktický manévr. O Hulla měli zájem jen Hvězdy, ale dali jasně najevo, že mají omezený rozpočet a nabídli jen 1 – 1,5 milionu dolarů. Hullovi by nezbylo nic jiného než podepsat, nicméně napadl ho dobrý nápad. Zavolal své přátele, Gretzkyho a Barnetta a požádal je, aby o něj jako představitelé Coyotes projevili zájem. Vyhověli mu a Stars šli s cenou nahoru. Namísto 1 – 1,5 milionu dolarů nabízí momentálně 2,2 milionu. Dobrá práce, Brette.


Stars bojují o Bretta Hulla

29.7. Dallas zvýšil finanční nabídku Brettu Hullovi o půl milionu dolarů. Jejich první nabídka byla mezi 1 až 1,5 milionem dolarů za sezonu, ta druhá je mezi 1,5 až 2 miliony dolarů za sezonu. Coyotes prý nabídli smlouvu na dva roky za necelé 4 miliony dolarů celkem.


Teppo Numminen zpátky do Dallasu?

29.7. Teppo Numminen jedná se Stars o nové smlouvě. Ačkoli k podpisu smlouvy je daleko, jedna věc je jasná. Stars projevili zájem, aby tento finský obránce u Stars pokračoval. Stejně jako v případu Bretta Hulla, mají o Numminena zájem i Kojoti. Nabízejí prý jednoletou smlouvu na 1,4 milionu dolarů za sezonu. Třetím týmem, který se zajímá o služby Teppo Numminena, jsou Predators z Nashvillu.


Jason Allison do Caroliny?

29.7. Největším zájemcem o služby Jasona Allisona jsou Hurikáni z Caroliny. Peter Laviolette, kouč Hurikánů a kdysi asistent u Bruins, má dobré vzpomínky na společné působení v Bostonu a tak se jeví jeho zájem o Allisona jako logický.


Brett Hull téměř jistě ke Kojotům !

28.7. Podle posledních zpráv by se měl Brett Hull přestěhoval minimálně na rok do Phoenixu. Coyotes prý nabídli jednoletou smlouvu znějící na 2 miliony dolarů. Smlouva na druhý rok by závisela na produkci v tom prvním roce. Stars nabídli jednoletou smlouvu znějící na 1 - 1,5 milionu dolarů ročně. Brett Hull tedy zřejmě zakotví ve Phoenixu. Líbí se mu město (dobré místo na hru golfu) a taky si dobře rozumí s Waynem Gretzkym (hráli spolu v St. Louis) a Michaelem Barnettem.


Brett Hull do Phoenixu ?

27.7. Coyotes nabídli Brettu Hullovi dvouletou smlouvu. A zřejmě je tato smlouva finančně daleko lepší než ta jednoletá, kterou nabídli Stars. Stars totiž dali poměrně jasně Hullovi najevo, že jejich finanční možnosti jsou velmi omezené a že by musel výrazně slevit z letošního platu, který činil 5 milionů dolarů. Nyní je již jen na Brettu Hullovi, zda půjde za penězmi a délkou smlouvy do Phoenixu anebo zakončí kariéru v dresu jemu oblíbených Stars. St. Louis je prý ze hry o Hulla venku.


Jassen Cullimore do Chicaga ?

22.7. Chicago je prý blízko dohodě s obráncem Tampy Bay, Jassenem Cullimorem. Jassen Cullimore žádal 3 miliony dolarů za rok, Lightning nabízeli 2 miliony a dvouletou smlouvu. Dohoda by měla být oznámena dnes či zítra na tiskové konferenci.


Karel Rachůnek a Jamie Lundmark nadále v Rangers ?

22.7. Karel Rachůnek prý již podepsal smlouvu s Rangers. Měl by pobírat 1,5 milionu dolarů za sezonu. Jamie Lundmark prý podepsal novou smlouvu s 10% navýšením, tedy 1,127 milionů dolarů za sezonu.


Petr Nedvěd zpět k Rangers ?

21.7. Edmonton Oilers se stále snaží v týmu udržet Petra Nedvěda, který zde zanechal opravdu dobrý dojem. Jeho žena Veronika Vařeková ho prý ale přemlouvá k podpisu s Rangers. Oilers by tak mohli zaměřit svou pozornost na Erica Lindrose či Michaela Nylandera. Problém ale bude spíše v tom, že Oilers nejsou bohatým týmem, než v jeho ženě. A co se týče Erica Lindrose, tak ten by je nevyšel o mnoho levněji, že? Zřejmě by měl nízký základní plat, ale vysoké bonusy. Ale i tak. Eric Lindros je risk. Má strach z dalšího otřesu mozku a tak nehraje fyzicky, tak jako dřív.


Tomáš Vokoun blízko nové smlouvě

20.7. Tomáš Vokoun prý pokročil v jednání s Predators, z toho důvodu se nakonec nerozhodl pro arbitráž, ale pro další vyjednávání s klubem. Obě strany jsou poměrně optimistické ohledně závěru jejich jednání.


Sean Hill na Floridu ? A co Scott Mellanby ?

14.7. Sean Hill je prý téměř dohodnut s Panthers na nové tříleté smlouvě. Pro Floridu je to během velmi krátké doby již druhá posila do obrany. Smlouvu s Panthers totiž podepsal i obránce Alexander Karpovcev. Mike Keenan na prý i nadále zájem o Scotta Mellanbyho, který strávil posledních pět let v dresu St. Louis Blues. V týdnu se objevily zprávy, které mluvily o tom, že Mike Keenan vzal zpět nabídku již předjednané smlouvy, kterou se Scott Mellanby chystal už už podepsat.


Andreas Lilja nebo Dan McGillis do Dallasu ?

14.7. Dallas projevil zájem o dva obránce. Dva velké, statné a silné obránce. Jsou jimi Dan McGillis a Andreas Lilja. Zatím se však nejednalo o finančních otázkách. Dan McGillis v loňské sezoně pobíral 3,2 milionu dolarů a pokud by chtěl do Dallasu, musel by výrazně slevit z finančních požadavků. Andreas Lilja by vyšel poměrně levně.


Bude Curtis Leschyshyn nebo Richard Matvichuk Kojotem ?

12.7. Phoenix Coyotes prý mají zájem o služby Curtise Leschyshyna. Tento veterán, který v NHL odehrál již 16 sezon působil loni v Ottawě a pobíral 2 miliony dolarů za sezonu. Z finančních požadavků bude muset zřejmě slevit. Mluví se též o zájmu Coyotes o Richarda Matvichuka. Ten je neomezeným volným agentem a je klidně možné, že se Richard Matvichuk vrátí i do Dallasu, pokud by výrazně ustoupil z finančních požadavků. Loni pobíral 2,2 milionu dolarů za sezonu.


Aktivní Pittsburgh

11.7. Pittsburgh Penguins mají zájem o několik neomezených volných agentů. V jejich hledáčku je prý Alexej Žamnov, kterého chce do Pittsburghu přetáhnout již podepsaný Mark Recchi. Další v pořadí je Alexej Kovaljov. A pokud by Philadelphie vykoupila ze smlouvy Johna LeClaira, tak Recchi by pomohl získat pro Pittsburghu i LeClaira.


Brett Hull do Dallasu ?

7.7. Brett Hull má na tento týden domluvenou schůzku s vedením Stars. Tam se rozhodne o jeho dalším osudu. Sám by chtěl u Stars odehrát ještě jednu či dvě sezony a pak skončit s hokejem. Pokud by mu u Stars nevyšli vstříc, zájem by ještě mohlo mít St. Louis. Jeho otec, Bobby Hull, ho však přesvědčuje, aby v příští sezoně hrál za tým WHA Dallas.


Scott Mellanby zpět k Panthers ?

7.7. St. Louis Blues nevypadají na to, že by s ním chtěli uzavřít novou smlouvu , a tak se zdá jako nejpravděpodobnější, že se tento veterán vrátí do klubu, ve kterém kdysi hrál jako kapitán. Tedy k Panthers na Floridu. Mike Keenan o něj totiž projevil zájem.


Chicago bude utrácet !

7.7. Chicago má pro příští sezonu smluvně zavázáno jen několik nepříliš drahých hráčů v celkové hodnotě 10 milionů dolarů. Dá se tedy očekávat, že několik volných agentů zakotví právě u Blackhawks. Mluví se například o hráčích jako je Paul Kariya, Glen Murray, Brian Rolston, Pavol Demitra, Žigmund Pálffy či Valerij Bure. Již dříve podepsali Matthew Barnabyho. Zájem prý mají i o Jeffa Friesena, Scotta Gomeze, Marka Parrishe či Romana Hamrlíka.


Chris Chelios pravděpodobně podepíše novou smlouvu

7.7. A zůstane tak u Red Wings i příští rok. Měl by pobírat jen něco málo než 3 miliony dolarů za sezonu.


Pálffy asi odejde od Kings

2.7. Žigmund Pálffy řekl v prohlášení pro slovenskou televizi, že nepočítá s návratem do týmu Kings. Zájemci o jeho služby jsou Detroit, Ottawa, Chicago a New York Rangers. Smlouvu na 19 milionů dolarů na tři roky ale jinde než u Kings nedostane.


Chris Simon asi zůstane v Calgary

2.7. Dnes by měl podepsat smlouvu s Calgary Flames znějící na jeden rok a asi 1,6 milionu dolarů. Pokud nepodepíše, tak zájemci o jeho služby jsou Ottawa, Chicago a Rangers.


Chelios a Shanahan asi zůstanou v Detroitu

2.7. Chris Chelios a Brendan Shanahan zřejmě podepíší smlouvu s týmem Rudých křídel. Podepsat jako první by měl zřejmě Shanahan. Oba však budou muset slevit ze svých požadavků.


Ted Donato bude asi trenérem

2.7. Ted Donato se rozhodl ukončit kariéru hráče NHL. Mluví se o tom, že pokračovat by mohl jako trenér.


Hurikáni slepují staronový tým

2.7. Po podepsání Glena Wesleyho se mohou zaměřit na smlouvu s dalším důležitým obráncem. Sean Hill je totiž stále ještě bez smlouvy a pro obranu Canes je důležitým pilířem. Do týmu by se mohl vrátit Bates Battaglia, o kterého již nemají zájem ve Washingtonu.


Teemu Sellänne i nadále v Coloradu ?

1.7. Navzdory předešlým informacím, že Avalanche nemají zájem o Teemu Selänneho, tak jednání mezi jeho agentem a Avalanche stále probíhají. Ve hře je prý i Toronto, ale po podpisu několika hráčů s velkými smlouvami se mi to zdá málo pravděpodobné.


Roman Turek změní smlouvu s Calgary ?

1.7. Roman Turek prý uvažuje o tom, že změní svou smlouvu s Calgary. Zbývá mu již jen poslední rok smlouvy a aby v Calgary zůstal, přistoupí prý na snížení platu na 1,65 milionu dolarů za sezonu. Oplátkou mu prý bude stávající smlouva změněna na tříletou.


Glen Murray zpět do LA ?

1.7. Glen Murray by se mohl vrátit zpět ke Králům. Má za sebou několik vydařených sezon a Kings se stále nemohou dohodnout na nové smlouvě s chamtivým Žigmundem Pálffym. Ten odmítl tříletou smlouvu s Kings znějící na 19,5 milionu dolarů.


Sean O’Donnell taky Králem ?

1.7. Stejně jako Murray by se mohl ke Kings vrátit Sean O’Donnell. Boston s ním prý pro příští sezonu nepočítá.


Ian Laperriere středem zájmu

1.7. LA Kings prý o něj již nemají zájem. Ten naopak mají New York Rangers, St. Louis Blues, Dallas Stars, Calgary Flames, Vancouver Canucks a Toronto Maple Leafs.


Paul Kariya do Chicaga ?

1.7. Paul Kariya se určitě nevrátí k Avalanche. Zájem o něj má prý především Chicago. Dalšími zájemci jsou Toronto a Vancouver.


Rangers budou zase nakupovat volné agenty ?

1.7. Zájem prý mají zejména o hráče jako je Pavel Demitra, Peter Bondra, Brian Rolston, Craig Conroy, Bob Boughner či Matthew Barnaby.


Eric Lindros volným agentem

1.7. Rangers už s Lindrosem nepočítají a tak si bude muset Big Eric hledat nové působiště. Zájem prý má Edmonton.


New Jersey sjednotí bratrskou dvojici ?

1.7. Devils prý mají zájem na tom, aby bratři Rob Niedermayer a Scott Niedermayer hráli v budoucí sezoně ve stejném dresu, dresu New Jersey Devils. Navzdory tomu, že se Robu Niedermayerovi začalo v Anaheimu znovu dařit, jeho touha hrát s bratrem však bude zřejmě silnější.


Žádaný Matthew Barnaby

1.7. Je hráčem, o kterého bude letos velký zájem. Barnaby odmítl návrh smlouvy s Coloradem. Barnaby prý chce do Ottawy nebo do Bostonu. Oba dva týmy o něj mají zájem. Ve hře jsou i New York Rangers.

Webhosting Web4U |  Redakce |  Diskuze |  RSS |  Dogma W4D |  Propagace |  Reklama u nás

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist