Dallas Stars cz Výměny a spekulace z NHL
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL

Výměny a spekulace v NHL

Leden 2004

Aktuální přestupové spekulace si můžete přečíst zde.

Hašek do Ottawy ?

30.1. Objevila se spekulace, že Detroit a Ottawa pracují na společné výměně. Do Ottawy by měl zamířit Dominik Hašek. Kdo by šel za něj do Detroitu, o tom se zatím nikde nepíše.


Vancouver shání obránce

30.1. Vancouver přišel o obránce Eda Jovanovskiho a tak za něj vedení hledá náhradu. Možnými kandidáty pak prý jsou Alexej Žitnik z Buffala, Don Sweeney a Richard Matvichuk z Dallasu, Glen Wesley z Caroliny, Brad Bombardir z Minnesoty a Steve Poapst z Chicaga. Buffalo má stále naději na play off a tak se mi zdá málo pravděpodobné, že by se chtěli Žitnika právě teď zbavit. Situace však může vypadat jinak za měsíc, ale to už bude vypadat jinak i zdravotní stav Eda Jovanovskiho. Dallas míří do play off a je tedy málo pravděpodobné, že by někoho vyměnil do Vancouveru, když se jim momentálně tak moc daří.


Budou Stars posilovat před PLAY OFF ?

29.1. Z posledních prohlášení GM Stars Douga Armstronga a majitele Stars Tomase Hickse lze vydedukovat, že je na stole ta možnost, že Dallas letos před play off neposílí o žádného hráče. Tom Hicks čeká, jak budou Stars hrát v tomto týdnu a podle toho vydá svolení s případným nákupem nových hráčů. Zmínil, že by mohlo jít o jednoho či dva hráče (smysl by dával nákup jednoho obránce a jednoho útočníka), navíc zdůraznil, že Stars nebudou za případné posily obětovat mladé nadějné hráče či výběry v draftu. Podle Hickse jde Armstrong ve svém názoru na věc ještě dál a zastává prý názor, že Dallas je dostatečně silný a šíře současného kádru je dostatečná. Ze zmíněných prohlášení vyplývá, že existuje možnost, že Dallas letos nemusí vůbec před play off posílit, případně že se bude snažit vyměnit někoho ze současných veteránů.


Kam odejde Peter Bondra ?

29.1. Senators prý jsou i nadále nejblíže k angažování Petera Bondry. Výměnou nabízení Petra Ščastlivého a výběr v prvním či druhém kole draftu roku 2004. Capitals jsou prý s touto nabídkou spokojeni, čeká se tak už jen na posvěcení od Teda Leonsise, majitele Washingtonu. Pokud by k přestupu došlo, nemění to nic na plánu Ottawy posílit o razantní křídlo či obránce. Mluví se o Tysonu Nashovi z Phoenixu, Seanu Averymu z LA a Georgesi Laraqueovi z Edmontonu. Laraque však sám prohlásil, že pokud bude vyměněn do jiného týmu, už nikdy neshodí rukavice a už nikdy nebude tím hráčem, kterým býval.


Alexej Žamnov bude vyměněn

29.1. GM Chicaga Blackhawks Bob Pulford potvrdil, že Alexej Žamnov odejde z Chicaga nejpozději v době březnové uzávěrky přestupů. Jednání o prodloužení stávající smlouvy se Chicagem totiž ztroskotala a Žamnov by se tak stal po sezoně neomezeným volným hráčem. Jeho výměna je tedy jedinou možnou cestou, aby za něj Chicago dostalo alespoň něco. Mluví se o zájmu San Jose, Detroitu, Colorada, Ottawy, Atlanty, New Jersey a Vancouveru. Red Wings prý nabízejí Jasona Williamse.


Chabibulin zůstane v Tampě

29.1. Jak to tak vypadá, Nikolaj Chabibulin zůstane u Lightning. Jelikož se Tampa s největší pravděpodobností dostane letos do play off, bylo by krajně netaktické zbavit se prvního brankáře týmu. A navíc, GM Lightning Jay Feaster řekl, že tým z Floridy využije po sezoně na Chabibulina opci.


Devils shání centra

29.1. Devils se snaží sehnat spolehlivého centra. Zajímají se o služby Alexeje Žamnova, Roda Brind’Amoura a Craiga Conroye. Usilují též o pravé křídlo Petera Bondru. Carolina požaduje za Brind’Amoura Jeffa Friesena, Devils ale tuto nabídku odmítli.


Glen Wesley v hledáčku Toronta

29.1. Toronto Maple Leafs mají zájem o služby obránce Caroliny Hurricanes Glena Wesleyho. Toronto ho získalo z Caroliny již vloni jako posilu pro play off, v létě jej ale nechalo odejít a Wesley tak podepsal smlouvu opět s Carolinou. Maple Leafs mají také zájem o Petera Bondru a o Jeffa O’Neilla.


Darryl Sydor do Tampy Bay

29.1. Obránce Columbus Blue Jackets Darryl Sydor byl spolu s výběrem ve čtvrtém kole draftu roku 2004 vyměněn do Tampy Bay Lightning za Alexandra Svitova a výběr ve třetím kole stejného draftu. Byly tím tak ukončeny spekulace o tom, že by se do Tampy měl vrátit český obránce Roman Hamrlík.


Bondra málem Senátorem

27.1. Senators byli velmi blízko k angažování slovenského střelce Petera Bondry. Nicméně těsně před tím než k přestupu došlo, do hry vstoupily další dva týmy – Toronto a New Jersey. V současné době má o Bondru zájem až šest klubů. Mluví se taktéž o tom, že by Bondra odešel na play off do Ottawy (vyhrát Stanley Cup) a po sezoně by se vrátil do Washingtonu.


Florida shání obránce

27.1. Florida Panthers shání obránce do první či druhé obranné dvojice. Momentálně trápí Panthers velká marodka právě obránců. Chybí tři ze čtyř nejlepších obránců – Mike Van Ryn, Branislav Mezej a Jay Bouwmeester. Nicméně nová posila by neměla být jen záplatou, nýbrž dlouhodobou a strategickou posilou. Výměnou Panthers nabízejí Kristiana Huseliuse či Niklase Hagmana.


Philadelphia má problémy s brankáři

27.1. Philadelphia, respektive její GM Bobby Clark, zvolil vyčkávací taktiku ohledně angažování nového gólmana. Nicméně zdůraznil, že raději než aby angažoval drahého zkušeného veterána, tak raději sáhne po mladém, levnějším brankáři. Mluví se například o Martinu Bironovi či Manny Fernandezovi. Zámořská média mu ale příliš nevěří a tvrdí, že se snaží do týmu přivést Olafa Kölziga, Seana Burka nebo Tommyho Sala. Jak jsme již psali dříve, ve Philadelphii panuje velká nespokojenost s výkony Jeffa Hacketta.


Co bude s Anaheimem ?

27.1. V Anaheimu, obdobně jako v Dallasu, bijí na poplach. Následujících pět zápasů rozhodne o tom, zda budou Ducks posilovat anebo rozprodávat kádr. GM Ducks Bryan Murray momentálně debatuje se scouty týmu a rozmýšlí strategii pro další dny.


Co bude s hráči Hurricanes ?

27.1. GM Caroliny Jim Rutheford dostal několik nabídek ohledně Jeffa O’Neilla. Prohlásil, že týmy se mýlí, když si myslí, že O’Neilla získají za mladé naděje či výběry v draftech. Carolina prý potřebuje okamžitou pomoc a k výměně dojde pouze v tom případě, že nabídka bude pro Carolinu výhodná. Dodal, že ještě s výměnami neskončil a že v následujících dnech a týdnech se můžeme dočkat změn v kádru Hurricanes. Před Carolinou stojí těžký úkol, neboť zadání je takové, že by měli snížit mzdový rozpočet klubu z 39 na 27 milionů dolarů.


Co se děje v Dallasu ?

24.1. V Dallasu se čeká, jak dopadne nadcházející týden a nebude již jen stačit zlepšená hra, chtěné teď budou již jen body. Dallas bude hrát dva náročné zápasy proti St. Louis, dále je čeká Detroit, Ottawa a San Jose. Podle výsledků v těchto zápasech se rozhodne o osudu Dallasu v letošní sezoně. Pokud by se totiž nedostavilo množství bodů, majitel klubu nebude před play off dělat žádné velké nákupy a spíše by se zaměřil na výměny, které mohou klubu pomoci v budoucnu. Hráči Stars tedy budou muset ze sebe vydat v následujícím týdnu vše, pokud nechtějí, aby nad nimi Tom Hicks zlomil hůl. Ostatně Tom Hicks pohrozil Hvězdám letos již třikrát. Stars se však trápí dál, hrozby totiž nebyly následovány nějakými činy, které by hráče vyprovokovaly k lepším výkonům. Pokud by Stars zabrali, dá se očekávat, že budou chtít získat jednoho či dva útočníky, případně jednoho útočníka a jednoho obránce. Zde je seznam hráčů, o které by Stars mohli mít zájem: Brendan Witt-obránce Washingtonu, Peter Bondra-útočník Washingtonu, Miroslav Šatan-útočník Buffala, Jeff O’Neill-útočník Caroliny, Ryan Smyth-útočník Edmontonu, Jason Smith-obránce Edmontonu, Adrian Aucoin-obránce New York Islanders.


Jaromír Jágr do New Yorku !

24.1. Jaromír Jágr se stěhuje do New Yorku výměnou za Ansona Cartera. Capitals také souhlasili s tím, že uhradí 16 z celkových 44 milionů, na které má Jágr ještě smlouvu.


Jamie Pushor se zase stěhuje

24.1. NY Rangers se rozhodli řešit tíživou situaci v obraně a získali z Columbusu obránce Jamieho Pushora za výběr v osmém kole draftu roku 2004.


Výprodej Washingtonu ?

24.1. Toronto má prý zájem o Sergeje Gončara. Nabízejí za něj Nika Antropova a Akiho Berga. Z kádru Capitals je k mání snad každý hráč. Mluví se odchodu Sergeje Gončara, Brendana Witta, Petera Bondry, Roberta Langa a Olafa Kölziga. O Petera Bondru projevila zájem Ottawa, Bondra by prý ale raději zůstal ve Washingtonu. Ottawa za něj nabízí obránce Shanea Hnidyho či Briana Pothiera. Útočník Anton Vermette je též nabízen.


Žamnov do Colorada ?

24.1. Hodně se mluví o zájmu Colorada o Alexeje Žamnova, který by měl nahradit případně zraněného Petera Forsberga. Žamnov má ale velmi chatrné zdraví, o nic lepší než Forsberg.


Danny Markov za Justina Williamse

20.1. Jedna z mála výměn letošní sezony je na světě. Do Philadelphie se stěhuje obránce Danny Markov. Do Caroliny směřuje útočník Justin Williams. Carolina vyhlásila před pár dny přestavbu především útočných řad, Philadelphie naopak potřebuje posílit na postu obrany díky několika zraněním z poslední doby.


Philadelphia shání obránce

20.1. Philadelphii trápí zranění. V krátkém období se zranili Eric Desjardins, Dennis Seidenberg a Marcus Ragnarsson. GM Flyers Bob Clark připustil, že za ně shání náhradu. Problémem je, že žádný tým nenabídl Philadelphii obránce, který by byl schopen hrát kolem 20 minut za zápas. Mluví se o tom, že Philadelphia nabízí Michala Handzuše, Simona Gagneho či Justina Williamse.


Kdo odejde z Caroliny ?

20.1. Vzhledem k tomu, že Carolina se pravděpodobně nedostane do play off, spekuluje se o tom, kteří z hráčů současného kádru před uzávěrkou přestupů odejdou. Mluví se především o Jeffu O’Neillovi, Rodu Brind’Amourovi či Ronu Francisovi. Středem zájmu však pravděpodobně budou obránci Sean Hill, Bret Hedican, Bob Boughner či Glen Wesley, neboť většina z nich bude po této sezoně volnými agenty.


Blue Jackets chystají výprodej

20.1. Columbus Blue Jackets nabízejí po lize hned několik hráčů. Jsou jimi: Scott Lachance, Luke Richardson, Andrew Cassels, Geoff Sanderson a Tyler Wright. Zatí o ně nikdo neprojevil zájem, možná se Blue Jackets dočkají před uzávěrkou přestupů.


Todd Reirden do Phoenixu

20.1. Vzhledem ke zranění Davida Tanabeho se Phoenix rozhodl angažovat Todda Reirdena z Anaheimu Mighty Ducks za budoucí vyrovnání.


Jiří Šlégr do Bostonu

18.1. Vancouver Canucks poslali českého obránce Jiřího Šlégra do Bostonu Bruins za budoucí vyrovnání.


O Žamnova je velký zájem

18.1. Chicago potvrdilo, že se několik týmů zajímá o centra Alexeje Žamnova. Mělo by jít o Detroit, Vancouver, New Jersey, San Jose a Ottawu. Žamnov bude po této sezoně neomezeným volným agentem, a tak bude dobrou posilou pro některý z těchto týmů. Ottawa však popřela, že by se o služby ruského hráče zajímala.


Georges Laraque stále čeká na výměnu

18.1. GM Edmontonu se zatím bezvýsledně snaží vyměnit Georgese Laraquea. Zájem o něj má prý několik klubů, mezi nimi i Ottawa, která chce získat do svých řad nějakého drsňáka poté, co se zranil Václav Varaďa.


Stars zatím žádné změny nehrozí

15.1. GM Dallas Stars Doug Armstrong prohlásil, že v současné době neprodává žádného z hráčů Stars. Je se současným kádrem spokojený a v brzké době tedy nelze čekat žádnou větší výměnu. V poslední době se totiž psalo o tom, že Boston nabídnul Briana Rolstona výměnou za Jasona Arnotta.


Brent Johnson a Dan Bylsma na waiver listu

15.1. Blues umístily brankáře Brenta Johnsona na waiver list. Žádný z týmů neprojevil zájem, Johnson tak putuje do farmářského týmu St. Louis – Worcesteru (AHL). Anaheim umístil na waiver list útočníka Dana Bylsmu, o kterého taktéž žádný z týmů neprojevil zájem.


Philadelphie hledá brankářskou jedničku ?

12.1. Špatná hra Jeffa Hacketta vyvolává spoustu otazníků a spekulace o jeho výměně na sebe nenechaly dlouho čekat. Spekulace o jeho výměně se objevily již brzy po začátku sezony. Hodně se mluví o tom, že mu nedůvěřuje trenér Flyers Ken Hitchcock. Robert Esche sice chytá dobře, ale nemá žádné zkušenosti z play off. Martin Biron by se tak mohl stát náhradou Jeffa Hacketta, neboť Buffalo má dost kvalitních brankářů a navíc se Bironovi letos daří. Zkušenosti z play off však také nemá. Dalšími gólmany, kteří jsou k dispozici, jsou Olaf Kölzig, Sean Burke a možná i Nikolaj Chabibulin.


LA v nesnázích

12.1. Tým Los Angeles má jako již tradičně problémy s velkou marodkou klíčových hráčů. Proto byl do týmu získán Martin Straka. Ačkoli dobře zapadl a hrál dobře, zraněními stíhaný Straka si hokeje v LA moc neužil a od hokeje si odpočine minimálně měsíc. Mluví se o tom, že LA by mělo současnou marodku řešit dalším výměnou. Obětovat však pravděpodobně bude muset mladé nadějné hokejisty jako třeba Mika Cammalleriho či Seana Averyho.


Montreal přece jen touží po změně

12.1. Mluví se taktéž o výměně obránce Flames Denise Gauthiera do Montrealu za specialistu na buly Yanica Perreaulta. Calgary po sérii zranění potřebuje neustále hráče na pozici centra, nicméně i při zranění několika klíčových hráčů předvádí Flames vyrovnané výkony a body sbírají plnými hrstmi.


Donald Audette zpět do Atlanty ?

12.1. Donald Audette, který byl minulý týden vykoupen Montrealem Canadiens z kontraktu stále hledá nové působiště. Mluví se o zájmu Atlanty Thrashers, kde Audette strávil nejlepší roky své kariéry. Nabízí mu prý 500 000 amerických dolarů za zbytek sezony.


Alexej žamnov sledován

10.1. Chicago Herald píše o tom, že poslední zápas Chicaga sledovalo až devět scoutů z různých týmů. Centrem jejich pozornosti byl prý Alexej Žamnov, který se vrátil do hry po vleklých zdravotních problémech. Jeho předností v očích ostatních týmů je i to, že se po této sezoně stane neomezeným volným hráčem.


Mark Parrish se měl stát Panterem

10.1. Těsně před tím, než se Mark Parrish zranil, došlo málem k jeho výměně na Floridu. Dohoda byla téměř hotová, nicméně Parrishovi se začalo dařit a v několika zápasech po sobě skóroval. Přestup tak byl odložen, a pár dnů nato došlo k onomu zranění kotníku.


Cliff Ronning Ostrovanem

9.1. Cliff Ronning se dohodl na smlouvě s týmem NY Islanders. V týmu by měl působit do konce sezony. Islanders tak řeší obrovskou marodku týmu, zraněn je především Alexej Jašin a Mark Parrish.


Výměna Boston - Carolina ?

9.1. Objevili se spekulace, že společnou výměnu plánuje Carolina a Boston. Carolina má zájem o Briana Rolstona a P. J. Axelssona. Do Bostonu by naopak mohl zamířit Jaroslav Svoboda a Jeff O’Neill.


10 hráčů zralých na výměnu

9.1. V USA Today byl zvěřejněn seznam 10 hráčů, kteří do konce sezony pravděpodobně změní působiště. Je v něm mnoho českých hráčů. 1. Roman Hamrlík 2. Tom Poti 3. Eric Brewer 4. Miroslav Šatan 5. Alexej Žamnov 6. Jaromír Jágr 7. Robert Lang 8. Radek Bonk 9. Geoff Sanderson 10. Anson Carter.


Curtis Joseph se nestane Medvědem

9.1. Na stránkách Bostonu Bruins se můžete dočíst informaci, že Boston stál o angažování brankáře Curtise Josepha z Detroitu. Konkrétní jednání probíhala v prosinci, nicméně GM Bruins Mike O’Connell se nakonec rozhodl tuto výměnu neudělat a vyjádřil tak důvěru stávající brankářské dvojici..


St. Louis má zájem o Erica Brewera

9.1. St. Louis trápí zranění obránce Barretta Jackmana tak silně, že zvažují angažování nějakého kvalitního obránce. Hodně se mluví o příchodu Erica Brewera z Edmontonu Oilers.


Lou Lamoriello popírá spekulace tisku

9.1. GM Devils Lou Lamoriello popřel spekulace tisku, že má v úmyslu získat do týmu skórujícího křídelního útočníka. V poslední době se hodně mluvilo o výměně mezi NJ a několika dalšími kluby, z NJ se podle těchto informací měl stěhovat Scott Gomez či Jeff Friesen.

Webhosting Web4U |  Redakce |  Diskuze |  RSS |  Dogma W4D |  Propagace |  Reklama u nás

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist